Koduses Mesikäpa hallis alustas Serviti kohtumist võimsa tempoga, igal võimalusel rünnati kiirusega. 2:2 viigiseisu järel tabasid kahe minuti sees kahel korral Alfred Timmo ja Henri Hiiend ning Serviti sai 6:2 ette. Mõlemad meeskonnad tegutsesid kaitses suurepäraselt ning tõrjetega hiilgasid nii Armis Priskus kui Eston Varusk.

Marko Slastinovski poolitas kaotusseisu kahe värava abil, kuid peagi taastasid Mathias Rebane ja Tõnis Kase põlvalaste neljaväravalise edu. Tallinn jäi rünnakul hätta Serviti agressiivse kaitsega, mille abil sööte vahelt lõigati ja kiirrünnakusse joosti. Et olukorda muuta, võttis pealinlaste juhendaja Risto Lepp juba 21. minutil teise minutilise vaheaja.

Ei aidanud seegi, sest hoopis Kristjan Muuga ja Henri Sillaste tegid 24. minutil kiirrünnakutest seisuks 11:6. Edu võinuks kasvadagi, kuid Priskuse tõrjed hoidsid Tallinnat mängus. Puhkepausile minnes näitas tabloo numbreid 12:7, aga teine poolaeg algas nii nagu esimene lõppes.

Tallinn patustas valesöötudega, mida vastane karistas halastamatult ning lisaks mängiti kahe eemaldamise tõttu minuti jagu neljakesi. Kümne minutiga tegi Serviti 7:1 vahespurdi ning juhtis 19:8. Tallinn küll püüdis ja võitles veel, aga sel pühapäevasel õhtul oldi põlvalaste kaitse vastu hambutud.
Serviti suurim edu tuli 53. minutil, kui Arturs Meikšans tegi seisuks 24:11. Lõpuvile kõlades olid võidunumbrid 27:17. Rebane viskas kuus ning Timmo ja Sillaste viis väravat. Tallinna poolel jäi Slastinovski arvele kuus tabamust, Kalev Kütt lisas neli väravat.

"Esiteks tahaks kohe öelda, et suur tänu kõigile mängijatele suurepärase nädalavahetuse eest! Valmisolek tänaseks finaaliks oli täiesti super, kõik mis mängu eel rääkisime, kõik tehti platsil ka ära," olid rõõmsa Serviti peatreeneri Kalmer Mustingu esimesed kommentaarid.

"Kui eile poolfinaalis veel siit-sealt logises, siis täna enam mitte. Eriti head olime muidugi kaitses, aga ka see võimas kiirus, millega oma poolelt rünnakule üle läksime, oli kiiduväärt. Lisaks kerkisid esile liidridki, kelleks täna olid kahtlemata Eston Varusk ja Alfred Timmo," lisas Musting.

Pronksimängus andis kümnekordne karikavõitja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper järgmise nädala kolme tähtsat kohtumist silmas puhkust Janar Mägile. Kehra sai 2:0 ette, kuid peagi juhtis Põlva/Arcwood 3:2. 18. minutil saabunud kehralaste 8:6 eduseisu "peasüüdlane" oli Indrek Normak, tabades kolm korda järjest.

Kodusaalis mänginud Arcwoodil sattus heasse viskehoogu Mario Karuse ning võrdne mäng jätkus. Avapoolaja võitis Kehra 11:10, kuid sai teise pooltunni algul mitu kaheminutilist karistust ning Margo Piksööt viis karistusviskest põlvalased 13:12 ette. Üle kümne minuti mängitigi nii, et Kehra viigistas ja Arcwood läks ühega juhtima.

Marten Mitt kallutas 46. minutil mängu jälle Kehra kasuks 19:18 ning edu enam käest ei antud. Pronksilahing lõppes Kehra 26:24 võiduga. Normak, Vladislav Naumenko ja Sergio-Silver Kreegimaa viskasid kuus väravat, kaotajate ridades tabas Karuse kaheksa, Piksööt kuus ja Raido Peedomaa neli korda.