Võitjate sangariks kerkis keskkaitsja Virgil van Dijk, kes viis 18. minutil kodumeeskonna juhtima ja juba kuus minutit hiljem duubeldas eduseisu. Mõlemale väravale tegi eeltöö Trent Alexander-Arnold.

Kohtumise lõpp möödus Liverpooli jaoks ärevalt. 76. minutil jäädi vähemusse, kui kastist väljast käega mängimise eest teenis punase kaardi põhiväravavaht Alisson Becker. Loetud minutid hiljem suutis Lewis Dunk külaliste kaotusseisu vähendada, aga enamaks Brighton võimeline polnud.

Päeva esimeses kohtumises kaotas punkte valitsev meister Manchester City, kes mängis kahel korral Newcastle Unitedi üle vastu maha eduseisu. 22. minutil pääsesid külalised Raheem Sterlingu tabamusest juhtima, aga vaid kolm minutit hiljem viigistas seisu Jetro Willems.

City läks uuesti matši juhtima 82. minutil tänu Kevin de Bruyne väravale, aga Jonjo Shelvey kauglöök normaalaja eelviimasel minutil vormistas 2:2 lõppseisu.

Liverpooli lähirivaalidest kaotas punkte ka Londoni Chelsea, kes jäi kodus 0:1 alla West Ham Unitedile. Ainsa värava lõi Aaron Cresswell.

Võidukalt jätkab aga Tottenham Hotspur. Hiljuti Jose Mourinho peatreeneriks nimetanud Londoni klubi alistas 3:2 Bournemouthi meeskonna. Tottenhami eest olid täpsed Dele Alli (2) ja Moussa Sissoko. Bournemouthi eest lõi kaks väravat Harry Wilson.

Seega on portugallane võitnud kõik senised kolm kohtumist, mis ta Tottenhami juhendanud on.

Liverpoolil on 14 vooruga kirjas juba 40 punkti. Manchester City ja Leicester City jäävad maha 11 silmaga, ehkki Leicesteril on üks matš vähem peetud. Neljandal kohal oleval Chelseal on kogutud 26 punkti.