Päeva 2:0 võiduga Portugali esireketi Sofia Goncalvese üle alustanud Kuuba oli avageimis alguses rohkem tagaajaja, kuid teenis siis neli punkti järjest ja juhtis 8:6. Viigiseisult 10:10 pääses eestlanna punkti-paariga ette ning seisult 14:13 langesid kuus punkti jutti tema kasuks ning ta võitis avageimi 14 minutiga 21:15.

Teise geimi algus oli tartlannale aga kui ootamatult saabunud õudusunenägu – vähem kui viie minutiga läks Deprez ette 10:2. Ehkki seejärel mäng taas tasakaalustus, sakslanna oma suurt edu enam käest ei andnud. Helgeimal hetkel jõudis Kuuba veel kolme punkti kaugusele (16:19), kuid geimi päästa ei õnnestunud. Deprez võitis 21:16 ning viigistas seisu.

Kolmandas geimis tõestas Kuuba, et on suutnud teise geimi algusest õppust võtta. Maailma edetabelis 70. kohal paiknev sakslanna pääses küll seei kord 2:0 ette, kuid peagi juhtis juba Kuuba 8:4 ja 12:5. Ent Deprez ei tunnistanud end veel võidetuks. Ta tegi 6:0 spurdi, minnes korraks isegi 14:13 juhtima. Nüüd aga oli Kuuba kord oma võimsust näidata. Eesti esireketi eduseisul 19:14 suutis vastane veel paar punkti tagasi mängida, kuid 50 minutit kestnud kohtumise lõpetas Kuuba võidetud punkt seisuks 21:17.

Laupäeval peetavas veerandfinaalis ootab Kuubat järjekordne kohtumine Aasia sulgpallikultuuriga, kui tema vastaseks on 22-aastane Taivani sulgpallur Shuo Yun Sung. Maailma edetabelis Kuubast veidi tagapool, 66. kohal, paiknev Sung jättis teises ringis pealtvaatajaks Glasgow’ turniiri teise asetuse Brittney Tami (Kanada), võites 21:19, 21:17. Vaid 165 cm pikkune Sun ja temast 11 sentimeetrit pikem Kuuba varem turniiridel vastamisi pole trehvanud.

Sloveenias Brežices peetaval turniiril (Victor Slovenia Future Series 2019) tegi kaasa kolm eestlast. Meesüksimängu kvalifikatsioonis pidi Karl Kert (Veeriku Badminton) avaringis tunnistama Talar Laa (India) nappi paremust, kaotades mõlemad geimid 19:21.

Naisüksikmängus jäi Helis Pajuste (SK Triiton) põhitabeli avaringis alla esimese asetusega prantslannale Yaëlle Hoyaux'le 11:21, 9:21. Kolmanda asetuse saanud Getter Saar (Tondiraba Sulgpalliklubi) võitis ungarlanna Monika Szöke vastu esimese geimi 25:23, kuid kaotas teise 14:21 ja otsustava kolmanda 10:21.