Võitjatele tõid Marielle Giroud 14 ning Alexia Rol ja Evita Herminjard 12 punkti. Eesti koondise resultatiivsemad olid Merike Anderson 21 ning Kadri Ann Lass ja Janne Pulk 10 punktiga.

Käesolevas mängudeaknas kutsus peatreener Janne Schasmin koondisesse 12 naist, kellest viis tulevad välismaalt - Merike Anderson ja Janne Pulk Saksamaa kõrgliigast, Kadri-Ann Lass Poola kõrgliigast ning Maaja Bratka ja Rosemary Rits vastavalt Prantsusmaa esiliigast ja sealselt madalamalt tasemelt.

Eesti koondise kõige kogenum on detsembris 38. sünnipäeva tähistav Merike Anderson ja noorimateks on 16-aastased Marie Anette Sepp ja Anete Elisabeth Adler. Just Sepp ja Adler on ka naiskonna kõige lühem ja pikem mängija, vastavalt 167 ja 195 sentimeetriga.

Naiskonna keskmiseks vanuseks on 23 eluaastat ning pikkuseks 181 cm. Selle järgi on "kõige keskmisem" koondislane 180 cm pikkune ja 23-aastane Kätlin Korjus, kellele pakub selles vallas tublisti konkurentsi 181 cm pikkune ja 24-aastane Jane Svilberg.

Šveitsi koondise esialgsel ülesandmislehel on koguni 25 nime ning esimeses aknas tehakse lõplik valik 18 naise hulgast. Keskmine vanus on Šveitsi naiskonnal samuti 23 eluaastat ning keskmine pikkus 179 cm. Kõige nooremad üles antud mängijad on 17-aastased ja kõige kogenum 34-aastane.

Eesti ja Šveits kuuluvad C-alagruppi koos Bosnia ja Hertsegoviina ning Venemaaga. Pühapäeval võõrustab Eesti naiskond TalTechi spordihoones algusega kell 18.30 grupi eeldatavat favoriiti Venemaad.

Kokku peetakse mänge üheksas alagrupis (6 neljaliikmelist ja 3 kolmeliikmelist) ning 2021. aasta EM-finaalturniirile pääsevad kõik üheksa alagrupi võitjat ning lisaks ka viis parimat teise koha tiimi. Turniiri korraldajad Prantsusmaa ja Hispaania on endale koha finaalturniirile juba taganud.

Mängud toimuvad kolmes aknas, millest esimene vältab käimasoleval nädalal, teine järgmise aasta 8.-16. novembril ja kolmas 2021. aasta 31. jaanuarist 8. veebruarini.

FIBA veebilehel on välja toodud neli Eesti ja Šveitsi koondiste varasemat omavahelist kohtumist, kui 2010. aasta augustis võitis Šveits 66:61 ja aasta hiljem juunis oli 80:54 üle omakorda Eesti. Eestlannade parimad olid tolles võidumängus Viive-Kai Rebane 26, Jana Rannaveski 16 ja Merike Anderson 11 punktiga. Lisaks võttis Rebane kümme lauapalli ja Anderson jagas kuus resultatiivset söötu. 2012. aastal kohtuti EM-kvalifikatsioonis juunis kahel korral ning siis oli mõlemal juhul parem Šveits - Tallinnas 62:58 ja oma kodus 68:63.

Eesti koondise peatreener Janne Schasmin sõnas esmaspäevasel avatud treeningul: "Esimeses mängus võitleme, et tulla pingega toime ja saada võit kirja. Sellest oleneb palju, millise emotsiooniga me tuleme koju Venemaa vastu, kes on selgelt tõusev staar. Nende koondise tipp tuleb aasta-kahe pärast."

Eesti koondise koosseis käesolevas mängudeaknas:

ANNA GRET ASI - Tartu Ülikoo/Kalev
MERIKE ANDERSON - Rutronik Stars Keltern (Saksamaa)
ROSEMARY RITS - Basket Club Franconville (Prantsusmaa)
MAAJA BRATKA - Basket Club Montbrison (Prantsusmaa)
JANNE PULK - TK Hannover Basketball (Saksamaa)
KADRI-ANN LASS - Wisla Krakow (Poola)
JANE SVILBERG - Audentese Spordiklubi
SOFIA KOSAREVA - Tallinna Ülikool
ANNIKA KÖSTER - Tallinna Ülikool
KÄTLIN KORJUS - Tallinna Ülikool
ANETE ELISABETH ADLER - G4S Noorteliiga
MARIE ANETTE SEPP - G4S Noorteliiga