Loengus leiab põhjalikumalt käsitlemist kuidas füüsiline koormus ja treening mõjuvad südamele ning millised muutuseid tõstavad esile südamelihases. Vastuse saab küsimusele mida kujutab endast nn sportlase süda ja kas sportlik tegevus võib olla ohtlik tervisele või elule. Dr Meelis Vainu, Põhja-Eesti regionaalhaigla funktsionaaldiagnostika osakonna kardioloog analüüsib loengus erinevate spordialade mõju südamele. Annab teadmisi mis võib sportlasega juhtuda suure koormusega treeningute või võistluste ajal? Räägitakse lahti miks sellised asjad üldsegi juhtuvad ning ennetavalt käsitletakse kuidas terviserikkeid vältida.

Loengus osaleja saab arstilt ülevaate, et millised on diagnostilised võimalused tänapäeval südame seisundi uurimiseks ja hindamiseks? Teoreetilisi teadmisi aitab kinnistada loengus praktilised näited elust ja doktori igapäevasest tööst sportlastega.

Südame ja spordi teemaline loeng on üks loeng Treeni teadlikult loengu sarjast, mida korraldab Tallinna Ülikool. Loengud toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Järgmiste teisipäevade teemad on lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, jne (täpne kava all).

Dr Meelis Vainu on.

Kõik loengud algavad mugavalt peale tööd kell 18:00 ja kestus on ca 1,5 tundi. Osavõtutasu on vaid 6 € (maksmine kohapeal, sularahas), sest loengusarja toetab osaliselt Tallinn Liigub.

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2019 on peale seda veel 3 loengud. Need on:
26.11 Haigused, taastumine ja sportimine - spordiarst Agnes Mägi
03.12 Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis - treener ja toitumisnõustaja Egle Eller-Nabi
10.12 Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule - TLÜ professor Kristjan Port

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: https://www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusarja korraldab TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut ja toetab Tallinn Liigub.
Inimestele teavitust aitab teha Delfi.

Artikliga on seotud osad varasemate aastate loengute täispikad videod, mida Delfi on filminud.