Möödunud suvel on sportlased teinud tööd uue hooaja nimel. Kõik kolm suusahüppajat on veetnud ettevalmistusperioodil olulise osa ajast välismaal. Aigro tõi välja, et tema ettevalmistus on möödunud edukalt. Suure osa ajast on veetnud noorsportlane jõusaalis, et parandada hüppevõimet. Kindlasti oli suureks plussiks tema jaoks Wisla ja Lahti laagrid ning fakt, et sai palju hüpata Sloveenias Planical suurt mäge.

Ka Maltsev ütles, et välismaal on palju käidud ja seega ettevalmistuse üle väga kurta ei saa. Martti Nõmme ütles, et sellel suvel tuli tal uueks hooajaks valmistuda totaalselt teisiti, kui seda on enne tehtud. Nimelt töötab Nõmme mitmel kohal ning seetõttu pole noormehel olnud nii palju aega spordile pühenduda, kui seda on varasemalt tehtud. Vaatamata uuele olukorrale on Nõmme saanud piisavalt treenida, et konkurentsis püsida ja hüpete poolt areneda. Martti Nõmme ütleb, et muudatus elustiilis on loonud hea tasakaalu spordi ja muu elu vahel ning tunneb hüppamisest tegelikult rohkem rõõmu!

Suusahüppajad olid sellel suvel võrdlemisi vähe võistlustules. Maltsev tõi välja, et pigem keskenduti treeningutele, kus arendati nii füüsilist poolt kui ka mõttemaailma. Aigro viskas nalja, et need võistlused, kus võisteldud sai, kõige paremad just ei olnud, kuid ehk see on loodetavasti märk, et talvel läheb alles andmiseks. Nõmme ütles, et suurema enesekindluse hüppemäel leidis alles sügisel, kui üleüldine hüppe tase tõusis ja muutus stabiilsemaks. Suvine ettevalmistus kulmineerus Martti Nõmme jaoks Eesti meistrivõistlustega oktoobri lõpus, kus suutis näidata häid hüppeid ja võtta ka meistritiitli.

Uueks hooajaks on kõik sportlased oma sihid paika pannud. Kevin Maltsev loodab teha juuniorite maailmameistrivõistlustel head tulemust ning lisab, et oleks väga rahul, kui esikuuikusse jõuab. Samuti toob välja, et kui hüpped on head, siis sooviks maailmakariksarja võistlustel võistleda. Ka Artti Aigro loodab maailmakarikasarjas häid tulemusi näidata. Veel ootab Aigro lennumägesid, sest seal saab tema meelest lendamist nautida ja teha häid tulemusi. Martti Nõmme jaoks on oluline uuel hooajal näidata stabiilselt heal tasemel hüppeid ning mitte korrata eelmiste hooaegade vigu. Seega ootab Nõmme uuel hooajal endalt suuremat enesekindlust ja targemat lähenemist treeningutele, et ta suudaks hooaja vältel hüpete stabiilsust säilitada.

2019/2020 hooaja olulisemad võistlused, kus tuleb sportlastel hooaja tippmarki näidata, on neil endil teada. Kevin Maltsev ütleb, et tema jaoks on kõige olulisem juuniorite maailmameistrivõistlused ning Martti Nõmme toob välja Planica lennumäe maailmameistrivõistlused. Lisaks ütleb Nõmme, et sellel hooajal on üldiselt kõik võistlused võrdse tähtsusega. Artti Aigro tahab häid tulemusi näidata just nelja hüppemäe turneel, lennumägedel ning samuti maailma karikasarja võistlustel.