Esimene poolaeg kulges täielikult Ajaxi taktikepi all, kes läks vaheajale 3:1 eduseisust ning lõi 55. minutil tabloole ka seisu 4:1 - kaks neist olid Chelsea omaväravad, ülejäänud Quincy Promesi ja Donny van de Beeki tabamused.

Chelsea imeline tagasitulek algas 63. minutil, mil meeskonna kapten Cesar Azpilicueta esimest korda sihile jõudis, lüües seisuks 2:4. 68. minutil näidati ühe Chelsea rünnaku järel suisa kahele Ajaxi mängijale - Daley Blindile ja Joel Veltmanile - teist kollast kaarti ning Jorginho, kes oli 5. minutil viigistanud ka 1:1, realiseeris üheksakesi jätkanud Hollandi klubi vastu teise penalti.

Uut energiat saanud Chelsea kasutas ülekaalu ära ka kolm minutit hiljem, kui viigiväravani jõudis poolajal sisse vahetatud 19-aastane Reece James, kellest sai Chelsea Meistrite liiga kõigi aegade noorim väravalööja. Kuigi aega jäi veel 16 minutit ja kolm lisaminutit, suutis Ajax kuni lõpuni ühest punktist kinni hoida.

Kuna Valencia alistas samal ajal 4:1 Lille'i meeskonna, on tabeliseis kaks vooru enne lõppu H-alagrupis ülimalt intrigeeriv: 1. Ajax 7, 2. Chelsea 7, 3. Valencia 7, 4. Lille 1.

F-alagrupis, kus FC Barcelona ei suutnud üle mängida Praha Slaviat (0:0), pidasid printsipiaalse lahingu Dortmundi Borussia ja Milano Inter. Saksa klubi tuli välja avapoolaja 0:2 kaotusseisust ning võttis Achraf Hakimi 77. minuti tabamusest 3:2 võidu. Maroko kaitsja nimele läks ka Dortmundi 1:2 värav 51. minutil. 64. minutil jõudis sihile Julian Brandt.

Meistrite liiga tiitlikaitsja Liverpool suutis pärast 1:1 viigiga lõppenud avapoolaega 2:1 seljatada Belgia klubi Genki. Võiduvärava lõi 53. minutil Alex Oxlade-Chamberlain.

E-alagrupi teises kohtumises tegid Napoli ja Salzburg 1:1 viigi.

G-alagrupis alistas RB Leipzig võõrsil 2:0 Peterburi Zeniidi ning Lyoni Olympique oli kodus 3:1 üle Benficast.