Mängujärgses penaltiseerias oli parem Liverpool, pääsedes 5:4 eduga veerandfinaali. Kodumeeskonna kangelaseks kerkis 20-aastane väravavaht Caoimhin Kelleher, kes tõrjus Arsenali eelviimase lööja Dani Ceballose penalti.

Liverpool suutis kahel korral kaheväravalise kaotusseisu - 1:3 ja 2:4 - tagasi mängida, kuid 70. minutil viis Joseph Willock Arsenali uuesti ette 5:4. Penaltiseeriale päästis Liverpooli Divock Origi, kes lõi 5:5 viigivärava neljandal lisaminutil.

Teises tänases põnevuskohtumises alistas Manchester United Londonis kohaliku Chelsea 2:1. Võitjate mõlemad väravad lõi Inglismaa koondislane Marcus Rashford.

Kolmandas mängus võitis Aston Villa külla sõitnud Wolverhamptoni 2:1.

Kaheksa parema hulka olid juba varem jõudnud Leicester City, Colchester, Everton, Manchester City ja Oxford.