Laupäevases sõidus juhtisid Rump ja tema paariline Sandy Stuvik asjade käiku stardist finišini. Algusest peale ohjad haaranud Stuvik kasvatas number 2 Audi R8 edu 6,5-sekundini lähima konkurendi ees. Vahetuse üle võtnud Rump kindlustas esikohta iga järgnenud ringiga ja finišis oli vahe teisel kohal lõpetanud eks-vormel-1- piloodi Rio Haryantoga 29,973 sekundit.

Nädalavahetus oli edukas kogu tiimile. Audi Sport aasia toega B-Quik Racing kindlustas Rump/Stuviku laupäevase etapivõiduga 2019 tiimikarika võidu.

Pühapäevane võidusôit kujunes aga tõeliseks vaatemänguks. Kuigi Rump sôitis reedel peetud kvalifikatsioonis oma mõlemal kiirel ringil ca 0,5s kiirema ringiaja kui keegi teine, siis seekord olid kohtunikud eriti ranged tühistades pea pooled sõidetud ringiaegadest rajapiiridest väljumise tõttu ja tegid kvalifikatsioonitulemustes päris mitmeid muudatusi. Rump startis teiselt kohalt ja tõi auto vahetusse tihedalt liidri kannul.

Tema ülessanne oli raske auto ja aeglasema revhiseguga täidetud. Boksis tuli laupäevase võidu eest kanda 12 lisa sekundit ajakaristust ning rajale sai Stuvik juba kergema auto ja kiiremate rehvidega neljandana. Mängus oli sarja üldvõit. Peale mitmeid efektseid möödasõite lõpetas nr. 2 Audi R8 GT3 hooaja stiilselt, haarates vaid mõned kurvid enne lõppu liidripositsiooni.

Meeskonna ja fännide rõõmu ei vähendanud ka hilisem kohtunike 5 sekundiline ajakaristus viimase möödumismanöövri eest, langetades Rump/Stuviku ekipaaži teiseks. Tulemus oli piisav tagamaks Stuvikule sarja meistritiitli. Tiimikaaslased Bilski/Kiks krooniti Am-Cup võitjaks. Vaid kuus etappi kaheksast kaasa teinud Rump lõpetas punktiarvestuses kahe etapivõiduga viiendal kohal.

Martin Rump: "Tulin Burirami hooaja lõpust viimast võtma. Tunnen Chang International rada praeguseks juba läbi ja lõhki. Audile sobib see rada hästi — ma nautisin täiel rinnal. Teadsin, et Sandyl on võimalus võita meistritiitel ja seega vältisin üleliigseid riske. Tulemuseks mitmes mõttes võidukas lõpp hooajale. Suur tänu kogu B-Quik tiimile ja Audile! Talvepaus on lähenemas. Kõnelused uue hooaja plaanide osas juba käivad. Olen optimistlik, et järgmise aasta sõidukalender saab olema samm edasi."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid