Ajakirjaniku kogemust on Ojassaarel mitmetest väljaannetest: aastatel 2010–2016 töötas ta Soccernet.ee portaalis reporterina ja ühe aasta ka peatoimetajana, viimased kolm aastat on ta olnud Delfi ja Eesti Päevalehe spordireporter. Lisaks on Ojassaar tegutsenud jalgpallikohtuniku ja -kommentaatorina ning olnud harrastusjalgpallur.

Uue väljakutse eel on Ojassaar positiivselt meelestatud: „Kui tekkis võimalus asuda tööle ajakirjas Jalka, ei pidanud ma kaua mõtlema – see on väljakutse, mille võtan rõõmuga vastu, kuna jalgpall on minu jaoks alati südamelähedane olnud. Indrek Schwede on aastatega Jalkale loonud väga kindla näo, minu ülesandeks on senist kõrget taset hoida, aga samal ajal tagada ka see, et pakuksime igas numbris lugejatele midagi uut ja värsket. Ootan põnevusega uues ametis alustamist!”

Indrek Schwede jääb ajakirja juurde kolleegiumi esimehena ning töötab edaspidi Eesti jalgpalli ajaloost kõneleva raamatu kallal. Viimastel aastatel on Schwede koostöös Mart Poomi ja Joel Lindperega kirjutanud endiste koondislaste elulooraamatud ning keskendunud jalgpallile ka oma doktoritöös.

„Olen juba ligi tosinkond aastat kirjutanud raamatut Eesti jalgpalli ajaloost, aga kuna tegu pole olnud mu põhitegevusega, siis on see vaevaliselt edasi liikunud. Kahe aasta pärast saab Eesti Jalgpalli Liit 100-aastaseks ja eesmärk on raamat oluliseks tähtpäevaks valmis saada,” sõnas Schwede.

Eesti suurim spordiajakiri Jalka alustas ilmumist 2007. aastal, alates 2009. aastast on tegemist igakuise väljaandega, mille tiraaž ületab 10 000. Indrek Schwede eestvedamisel on seni ilmunud kokku 143 numbrit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid