Juba avapoolaja järel juhtisid slovakitarid 6:0. Eesti esimene tabamus sündis 53. minutil Slovakkia omaväravast, teise meie värava lõi 81. minutil Kristina Teern.

„Enne turniiri algust võis oodata, et Slovakkia on tugev võistkond, aga see, et nad suutsid ka Austriaga võrdselt mängida, oli kindlasti üllatuseks. Organiseeritud võistkond väga heade löökidega ning igal võimalusel, kus positsioon oli olemas, lõid ka peale,“ kiitis Eesti naiskonna peatreener Kaidi Jekimova vastast, vahendab Jalgpall.ee. „Proovisime selleks täna ette valmistuda, kuid kahjuks ei suutnud me nende lööke piisavalt hästi blokeerida.“

„Meie väravad tulid teisel poolajal, sest vaheajal rõhutasime, et mängiksime julgemalt palliga, sest vastane lubas meil palliga mängida rohkem, kui seda tegid eelnevad vastased Austria ja Soome. Vastased tegid vahetusi ja meil tekkis seejärel paremal äärel rohkem ruumi ning hakkasime leidma häid sööduvõimalusi. Mõlema värava puhul tegi Karoly Kasuk esimese söödu – esimesel puhul andis ta söödul liini taha ja jäi arusaamatuks, kas kaitsja tahtis väravavavahile mängida, aga tekkis rikošett ja pall lendas väravasse ning teisel juhul jooksis Kristina vastaste kaitsja üle ja kasutas võimaluse ära,“ kirjeldas Jekimova.

Tänases teises kohtumises alistas Austria tulemusega 3:0 Soome ning võitis alagrupi üheksa punktiga. Slovakkia saavutas kuue punktiga teise koha ning kolmas oli turniiri avapäeval meid 5:1 võitnud Soome. Eestil jäi neljandana punktiarve avamata.

Jekimova jäi rahule, et naiskond lõi turniiri vältel tavapärasest rohkem väravaid, kuid suured skoorid jäävad kindlasti kripeldama. „Lasime vastaseid liiga lihtsalt löögile, kuigi oleme võimelised paremini mängima ning olen pettunud, et lasime endale liiga lihtsaid väravaid lüüa. Ootasin, et suudame palliga ka natuke paremini mängida, aga tundus, et pigem kartsime seda teha. Positiivse poole pealt tooksin välja, et oma võimalusi suutsime me hästi realiseerida.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid