Rakvere Tarvas – Valmiera GLASS VIA 95:89 (24:27, 18:22, 28:21, 25:19)

Valmiera läks kohtumist 15:8 juhtima ning kuigi Tarvas suutis korra veel punkti kaugusele tulla, võitsid külalised avaveerandi 27:24. Mihkel Kurg tabas teise veerandaja alustuseks kaugviske ja Rakvere pääses juhtima. Mäng kulges edasi tasavägiselt ja eduseis vahetus mitmel korral kummagi meeskonna vahel, kuid seisult 40:40 tegid külalised 9:2 spurdi ja said poolajaks seitsmepunktilise edumaa kätte.

Valmieral õnnestus kolmanda veerandaja alguses ka üheksa punktiga ette minna, aga nüüd sai Rakvere omakorda 9:2 spurdi teha. Egert Halleri lähiviskest haarasid võõrustajad 61:60 eduseisu, ent viimane neljandik algas pärast Roberts Bulmbergsi tabatud vabaviskeid 70:70 viigiseisult. Rain Veidemani kaugviskest oli Rakvere 73:70 juhtimas ja Valmieral ei lubatud enam ka viigistada. Poolteist minutit enne lõppu oli vahe viis punkti, Valmiera viskeid vajalikel hetkedel ei tabanud ja Rakvere sai kokkuvõttes kirja magusa kuuepunktilise võidu.

Visketabavus oli kummalgi võistkonnal 49%, lauavõitluse võitis aga Rakvere 37:35 (ründelaud Valmierale 15:14). Korvisööte jagas Valmiera rohkem 20:17 ja pallikaotuseid tehti 14 Rakvere 12 vastu.

Võitjate parimaks kerkis Rain Veideman, kes viskas 28 punkti ja võttis 4 lauapalli. Devin Lee Harris lisas 14 silma, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Egert Haller tõi 12 punkti. 11 punkti sai kirja Renato Lindmets.

Valmiera eest viskas Roberts Blumbergs 19 punkti ja võttis 7 lauapalli. Klavs Dubults tegi 18 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli, Edmunds Elksnis lisas 17 silma ning jagas 8 korvisöötu. 12 punkti jäi Valters Veverise ja 10 Janis Engersi nimele.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimub laupäeval, 26. oktoobril neli mängu. Vastamisi lähevad VEF Riga ja Jurmala, Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikool, Pärnu Sadam ja BK Ogre ning Latvijas Universitate ja BK Ventspils.