Venelased jõudsid väravani 26., 35., 65., 69. ja 75. minutil. Pealelöögid olid külaliste kasuks 23:6 (neist värava raamidesse 9:2) ja nurgalöögid 13:1.

Meie alagrupi teistes mängudes alistas Poola täna 1:0 Serbia ning Läti tegi kodus väravateta viigi Bulgaariaga. Alagrupi tipus on nelja mänguga kümme punkti teeninud Poola, Venemaa on kaheksa punktiga teine. Bulgaaria on kogunud viis ja Serbia neli punkti. Eestil on viiendana koos kolm punkti ja Lätil viimasena kaks viigipunkti.

Eesti U21 koondist ootab sel kalendriaastal ees veel üks valikmäng, kui 15. novembril kohtutakse võõrsil Serbiaga.

Tänase mängu käik:

Üheksandal minutil pääses standardolukorra järel ohtlikult kauglöögile Markus Soomets, kuid tema sooritus lendas napilt väravast mööda, kirjutab Jalgpall.ee.

13. minutil saatis Henri Järvelaid hea tsenderduse vastase trahvikastis, kuid enne Markus Soometsa jõudis pallini siiski vastaste kaitsja. Seejärel tekkis ohtlik olukord teise värava all, kui Aleksandr Lomovitski pääses terava nurga alt löögile, kuid meie väravasuul olnud Karl Jakob Hein suutis löögi tõrjuda.

Seejärel elavnes idanaabrite mäng ja järjepanu tekitati ohtlikke olukordi standardolukordade ja tsenderduse abil. 20. minutil sooritas vastaste üks nimekamaid mängijaid, Magomed Suleymanov, kauni käärlöögi, kuid pall lendas väravast siiski mõne meetri jagu mööda.

24. minutil eksis vastaste kaitsja ning värava suunas sai liikuma Atru Uljanov, kuid järgnevast kaitsjast ei õnnestunud meie äärepoolkaitsjal siiski mööduda.

Minut hiljem teenis Venemaa penalti, kui Alex Roosalu tegi trahvikastis vea Maksim Glushenkovile. Järgnenud penalti realiseeris 26. minutil Mosva CSKA-s palliv ja juba Venemaa A-koondistki esindanud Fedor Chalov.

Venemaa kahekordistas oma eduseisu 35. minutil, mil Nikita Kalugin jõudis paremalt äärelt trahvikasti, leidis täpse sööduga Maksim Glushenkovi, kelle vasaku löök võttis Roosalust väikese rikošeti ja jõudis väravasse.

Avapoolaja lõpus teenis Eesti veidi enam ligikaudu 20 meetrilt karistuslöögi, kuid Henri Välja löök lendas väravast napilt mööda.

Teise poolaja alguses oli Eesti värava all ärev moment, kui vasakult äärelt toodi pall trahvikasti, kuid meie õnneks suunas Chalov mänguvahendi tagumisest postist mööda. Venemaa haaras taas initsiatiivi ja 52. minutil pääses terava nurga alt löögile Glušenkov, kuid Hein suutis löögi tõrjuda.

Eestil avanes pärast vastaste eksimust 55. minutil suurepärane võimalus kaotusseisu vähendada, kui Ander Ott Valge sai palli, liikus osava pettega trahvikasti, kuid tema vasaku jala löök läks napilt väravaraamist mööda.

Külalised suurendasid oma eduseisu 65. minutil, mil mõni hetk varem vahetusest sekkunud Danil Glebov lõi kauglöögi meie värava nurka.

Idanaabrite eduseis kasvas veelgi 68. minutil, mil oma poolelt rünnakut alustanud Danil Krugovoi söötis palli keskel ja liikus ise trahvikasti, kust ta suurepärase sööduga üles leiti ning vasakkaitsja värava lõi. Loetud hetked hiljem oli venelastel taas suurepärane võimalus, kui Karl Jakob Heina tõrje järel sai värava eest löögile Suleymanov, kuid tema löök läks väravast mööda.

Venemaa lõi oma viienda värava kohtumise 75. minutil, mil terava nurga alt saatis palli väravasse Nikita Kalugin.

Eesti teenis kohtumise lõpus veel ühe karistuslöögi, kuid Henri Järvelaidi löök oli vastaste väravavahile jõukohane.