Pikalt oodatud finaalis sai Warholm võiduajaks kirja 47,42, mis oli isegi kergeks pettumuseks, kuna enne finaali räägiti isegi maailmarekordi (Kevin Youngi 1992. aastal joostud 46,78) ründamisest ning nii Warholm kui hõbeda saanud Rai Benjamin olid tänavu varem 47 sekundi piiri alistanud. Benjamin võttis 47,66-ga hõbeda, kodupublikut rõõmustas Abderrahman Samba, kes sai 48,03-ga pronksi.

Teiste alade seas krooniti meeste kettaheites maailmameistriks rootslane Daniel Stahl (67.59), kes edestas Fedrick Dacresit (66.94) ja Lukas Weisshaidingeri (66.82). Naiste kõrgushüppe võitis Maria Lasitskene (2.04), järgnesid 18-aastane suurüllataja Jaroslava Mahutšik (2.04) ja Vashti Cunningham (2.00).

Naiste 800 meetri jooksu võitis ugandalanna Halimah Nakaayi (1.58,04), 3000 m takistusjooksu maailmameistriks krooniti keenialanna Beatrice Chepkoech (8.57,84) ning meeste 5000 meetri jooksu võitis etiooplane Muktar Edris (12.58,85).

Enne võistlusi:

Meeste 400 meetri tõkkejooksu finaalist jäi esimesena sealjuures välja meie Rasmus Mägi, kes sai küll lühikest aega finaalipääsu üle rõõmu tunda, kuid siis otsustati Kyron McMasteri protesti järel tema disklahv tühistada ning Mägi asemel just McMaster kaheksa parema sekka lubada.

Samal distantsil on õhus ka maailmarekord: tänavusel hooajal on nii norralane Karsten Warholm (46,92) kui ameeriklane Rai Benjamin (46,98) jooksnud distantsi alla 47 sekundi. 1992. aasta Barcelona olümpiamängudest saati on selle distsipliini maailmarekord olnud Kevin Youngi käes - 46,78. Kindlasti võiks oodata vähemalt selle ala MM-rekordi ületamist - ka see on Youngi käes, kes jooksis 1993. aastal Stuttgardi MM-il võiduajaks 47,18.

Finaalaladest on täna veel kavas naiste kõrgushüpe, meeste kettaheide, meeste 5000 meetri jooks ning naiste 3000 meetri takistusjooks ja 800 meetri jooks.