Mängujärgsel pressikonverentsil seljavalu tunnistanud Federer võitis esimese ja kolmanda seti mõlemad 6:3, kuid bulgaarlane lõpetas kohtumise teravamalt ning sai lõpuks magusa 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 võidu. Matš kestis kolm tundi ja kümme minutit.

"Suurest kolmikust" oli Novak Djoković juba eelnevalt vigastuse tõttu turniiri katkestanud.

28-aastane Dimitrov oli veel 2017. aastal ATP edetabelis kolmandal kohal, kuid siis kaotas ta vormilanguse ja vigastuste tõttu oma hea mineku ning on hetkel maailma edetabelis alles 78. real.

Meeste ridades peeti eile veel kaks veerandfinaali: Rafael Nadal alistas 6:3, 3:6, 6:1, 6:2 Marin Cilici, Daniil Medvedev oli Stan Wawrinkast üle 7:6, 6:3, 3:6, 6:1.

Naiste konkurentsis broneerisid koha poolfinaalis Elina Svitolina, kes alistas Johanna Konta 6:4, 6:4, ning Serena Williams, kes ei andnud maailma 18. reketile Qiang Wangile pisematki šanssi: kogenud ameeriklanna kulutas 6:1, 6:0 võidule vaid 44 minutit.