Varem neljal korral suvepealinnas võidutsenud keenialane Mukunga raputas lähimad jälitajad maha juba esimesel paaril kilomeetril ning hoidis turvalist vahet lõpuni. Musta mandri võhmamehe ajaks fikseeriti 31 minutit ja kümme sekundit. Teiseks platseerus ja Eesti meistriks krooniti Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Karel Hussar (31.22) ning kolmandaks Läti mees Slavis Gruševs (31.45). Esivõistluste hõbeda kindlustas Sparta spordiseltsi liige Leonid Latsepov (31.58) ning pronksi Mark Abner Treeningpartnerist (32.07).

„Aeg oli kehvavõitu. Käis koha peale jooks. Imestasin isegi, et Mukunga nii lähedal oli: sama vahe jäi lõpuni, mille ta esimese viie kilomeetriga sisse jooksis. Enne starti oli juba teada, et hakatakse kohti passima,“ märkis värske meister Hussar. Kuldmedalisti treeneri tunnustuse pälvis treener Einar Kaigas.

Naistest kaitses mullust esikohta spordiklubi Jooksupartner esindaja Liina Tšernov (34.36). Teiseks kolmandaks platseerusid Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindajad Jekaterina Patjuk (34.52) ja Lily Luik (35.24). Ühtlasi moodustas üldarvestuse esikolmik riigi meistrivõistlustegi medalitrio. Koos meistrist tütrega sai poodiumil juubeldada juhendajast isa Aleksander Tšernov.

„Joosta oli palavuse tõttu keeruline. Pärnus on alati au rajale tulla ning muidugi tunnen head meelt Eesti meistritiitli üle,“ rõõmustas naiste arvestuse võitja, üldarvestuses 22. kohale platseerunud Tšernov.