Türgi otsustas kohtumise saatuse ära juba avaveerandil, mis võideti 33:13. Poolaja lõpuks oli türklaste edu juba 50:27. Kolmanda veerandajaga kasvatati vahet veelgi ja kohtumise lõpuks võeti 84:47 võit.

Türgi eest jõudsid kahekohalise punktiarvuni neli korvpallurit, kui Adem Bona panustas 14, Koralp Turk 13, Bulent Hamza Celik 11 ja Hasan Efe Uzun 10 silmaga. Eestlaste resultatiivseim oli 11 punktiga Ken-Martti Reinart.

Alagrupiturniiril võiduta jäänud Eesti kohtub teisipäeval kaheksandikfinaalis Prantsusmaaga, kes oma alagrupi võitis.

ENNE MÄNGU:

Eesti on EM-i alustanud kahe kaotusega. C-grupis mängivad eestlased pidid avavoorus tunnistama Leedu paremust 56:94, laupäevases kohtumise jäädi alla Sloveeniale 63:68.

Türgi on C-grupi liider kahe võiduga, kui on alistatud nii Leedu kui ka Sloveenia.

Eesti ja Türgi omavaheline kohtumine algab Eesti aja järgi kell 19.45 ja FIBA Youtube'i kanal teeb kohtumisest otseülekande.

9.-17. augustini toimuval turniiril esindavad Eestit järgmised mängijad: Kardo Kilk, Kaspar Kuusmaa, Daniil Mäeorg, Robert-Tiger Koit, Kristofer Kajari, Kristjan Kroos, Henri Veesaar, Ken-Martti Reinart, Kaspar Sepp, Erik Pärnapuu, Gregor Kuuba ja Gerrit Lehe.