Külalismeeskond läks kohtumist juhtima 25. minutil, kui täpne oli Gabriel Jesus. City 1:0 juhtimisel ka poolaeg lõppes.

Teisel poolajal sai City aga oma ründemängu tõeliselt edukalt käima. Kübaratrikiga sai hakkama Inglismaa koondislane Raheem Sterling, ühe tabamuse lisas penaltist Sergio Agüero.

Mängus sai palju tööd ka alates tänavusest hooajast Premier League'is kasutusel olev videkohtunike süsteem ehk VAR. Kõigepealt tühistas VAR teise poolaja keskel Gabriel Jesusi värava, kui videokordustest selgus, et väravale eelnenud olukorras oli õhkõrnas suluseisus Sterling.

Lisaks sekkus VAR mängu kohtumise lõpus, kui Agüero oli penaltit löömas. Argentiinlase esimese soorituse West Hami väravavaht Lukas Fabianski tõrjus, aga mängumees sai uue võimaluse, sest VAR-i abil leiti, et West Hami kaitsja Declan Rice oli löögi hetkel väravavahi kastis.

Suureskoorilise võidu teeninud City tõusis ühtlasi Premier League'i liidriks. Tänu paremale väravatevahele edestatakse Liverpooli, kes oli avamängus 4:1 parem Norwich Cityst.