13 riigi koondise seas startinud Mikhail Kuštein (Narva) ja Johann Poolak (Pärnu sõudekeskus Kalev) pakkusid teises poolfinaalis suurüllatuse, kui murdsid suurte sõuderiikidega konkureerides pühapäeval Eesti aja järgi kell 17.20 toimuvasse medalisõitu.

Finaalis jäid eestlased viimaseks, saades kokkuvõttes kuuenda koha. Maailmameistriks kroonitud Itaaliale kaotas Eesti ligi 21 sekundiga. Itaallaste järel jõudsid poodiumile Uus-Meremaa ja Venemaa.

Terve distantsi kolmandal kohal püsinud Eesti paar finišeeris 6.28,42ga Uus-Meremaa (6.21,81) ja Saksamaa (6.23,31) järel kolmandana. B-finaali langesid neljas, Suurbritannia (6.29,97), Taani (6.32,67) ja Norra (7.10,86). Esimesest poolfinaalist sõudsid finaali Itaalia (6.25,74), Venemaa (6.29,16) ja Holland (6.31,28).

„Lootsime britte võita ja saime ülesandega hakkama. Esimene tuhat meetrit oli hea, edasi läks raskeks. 750 meetri märgi kohal möödusime brittidest ja see andis jõudu. Muidugi oleme väga rõõmsad,“ rääkis paatkonda USA-s aitav treener Ulvi Lutoškin. Ühtlasi tunnustas Lutoškin Kushteyni juhendajat Valeri Osmokeskut ning Poolaku abilist Roman Lutoškinit, kes nägi kevadel noorte meeste tandemis potentsiaali.

Finaalpäeval nägi võistlemas teistki Eesti paatkonda: paarisaeruduol sõudvad Grete Alttoa (Pärnu sõudekeskus Kalev) ja Greta Jaanson (Pärnu sõudeklubi) võistlesid B-finaalis koos Kanada, Brasiilia, USA ja Nigeeriaga. Eesti saavutas kolmadna koha, jäädes alla USA-le ja Kanadale.