Koos kõikide regatilistega saadeti Roomassaarest eskaadriga teele Antarktika ekspeditsioonile siirduv mootorpurjekas S/Y Admiral Bellingshausen. Regatipäeva avamisel tõi president välja: „On uhke tunne lähetada täna koos teele meie oma purjekas viima sõnumit, et eestlased on alati olnud meresõitja rahvas, kes on avastanud kogunisti ühe kontinendi.“

Ekspeditsioonile soovis edu Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein. Päikeselisest eskaadrisõidust Kuressaare lahes võttis lisaks purjetajatele osa ka rohkelt pealtvaatajaid, kes olid ajaloolisest hetkest tulnud osa saama.

Purjetajatele oli antud ette tänaseks võistlusrada, mille pikkus oli vastavalt võistlusgrupile 13-20 miili ning tuuleprognoos lubas kerget põhjakaare tuult. Peavõistlusjuht Andres Talts tõi päeva kommenteerides välja: „Nagu tänavusel Muhu Väina regatil juba tavaks saanud, nii juhtus ka täna, et tuuleprognoos täppi ei pannud. Lubatud vähene tuule nõrgenemine asendus hoopis täieliku tuulevaikusega pea tund peale starti. Püüda tuli iga tuule liikumist ning viimastele finišeerijatele jäi vaid üksikuid nõrkasid puhanguid ja Abruka saare taga seisid jahid lausa kaks tundi tuulevaikuses. Purjetajatel oli kindlasti raske päev ja osavamad või need, kellel oli rohkem õnne, olid tänased võitjad.“

ORC II grupis said täna poodiumile Saaremaa päritolu purjetajad jahtide Jazz ja Evelyn III pardal, tundes hästi kohalikke olusid. Esikoha võitis mitmekordne Muhu Väina regati võitja jaht Jazz Viljar Sepaga roolis Kalevi Jahtklubist, edestades teiseks tulnud jahtklubi Baltsail jahti Adele, mille roolis Aleksander Karboinov, 40 sekundiga. Kolmanda aja sõitis välja eile teiseks tulnud Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Evelyn III Kristen Pugi juhtimisel.

Jazzi kapten Viljar Sepp ütles, et ümber Abruka on alati olnud keeruline sõita, nii ka täna. „Vana tõde on see, et Abruka alt purjetades on võiduvõimalus, kuna Abruka tõmbab tuult endale ligi. Tänase esimese märgivahe ajal läksime mere poole ja tundus, et saime sealt edu, kuid nägime, et konkurent Adele sai siiski Abruka alt suure edu. Oli näha, et need jahid, kes olid ees ära läinud, said tuule vaikimise tõttu esimeses märgis kõik kokku ja sisuliselt oli seal uus start.

Sealt edasi läksime Abruka alla, vaatasime kaarte ja sügavusi mätaste vältimiseks. Kannatust nõudis see kalda alla hoidmine enne Linnusitasaart, kuid sealt saimegi järgmise märgi eel edu. Saime kätte konkurendid Katariina II ja ka Adele. Vanarahva tarkus ei petnud – Abruka alt võitis. Viimasest märgist vastuvõtumärgini 2/3 distantsist sai sõita leeotsaga mõnusat kurssi ja ülejäänud 1/3 tegi tuul oma anomaaliaid – kolm-neli tuult said Abruka all omavahel kokku ja tuli püüda seda ühte tuult, mis on õige. Vaatasime väga palju pilvi ja suutsime neid hästi lugeda. Kokkuvõttes olid äärmiselt keerulised ilmaolud, mis nõudsid suurt kannatlikkust ja positiivset meelt. Kokkuvõtvalt – ulme!”

Muhu Väina regati HIIUMAA SADAMAD Abruka ringi esikolmikud

ORC I
I Tuule, EST408, Pärnu Jahtklubi, kapten Mati Sepp
II Olympic, EST463, Jahtklubi Dago, kapten Tiit Vihul
III Forte, EST475, Kalevi Jahtklubi, kapten Tammo Otsasoo

ORC II
I Jazz, EST465, Kalevi Jahtklubi, kapten Viljar Sepp
II Adele, EST467, Jahtklubi Baltsail, kapten Aleksandr Karboinov
III Evelyn III, EST477, SMS/KJK, kapten Kristen Pugi

ORC III
I Kvartet, RUS297, Neva, kapten Vasilii Alekseev
II Prizrak, RUS331, Vodnik, kapten Dmitry Mostovoy
III Bamby, RUS1117, SPb RYC, kapten Vasiili Bykov

ESTLYS I
I Extra Brut, LAT577, Pilseta YC, kapten Alexei Alexeev
II Project A1, LAT424, Usma, kapten Janis Norde
III Merion X, EST710, Kalevi Jahtklubi, kapten Ain Pomerants

ESTLYS II
I Liliann, EST396, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Margus Beljakov
II Tessa, EST324, Kalevi Jahtklubi, kapten Alar Ivanson
III Nora Lii, EST345, Pärnu Jahtklubi, kapten Ülar Jänes

ESTLYS III
I Black Bird, EST574, Haapsalu Jahtklubi, kapten Tarmo Polli
II Lote, EST460, Saaremaa Merispordi Selts kapten Rando Salu
III Astrid, EST983, Kalevi Jahtklubi, kapten Oleg Egipte

Folkboot
I Lind, EST32, Kalevi Jahtklubi, kapten Tiit Riisalo
II Tee Chee, EST38, Kalevi Jahtklubi, kapten Peeter Välkmann
III Linda, EST42, Kalevi Jahtklubi, kapten Rimo Timm

Open 800
I Globus, RUS250, SPb RYC, kapten Andrei Nikandrov
II Alaska, RUS298, MBU SC Primorsk, kapten Ivan Tokarev
III Equator, RUS2248, SPb RYC, kapten Aleksandr Proniashkin

Neljapäeval algab regati kõige pikem etapp Roomassaarest Pärnusse.