Enim kõneainet on pakkunud 4 WRC meeskonna osalemine, eesotsas MM-sarja liidrite Toyota Gazoo Racing WRT ridades sõitvate Ott Tänaku ja Martin Järveojaga. WRC autosid on kokku stardis 8, teiste seas ka Rally Estonia esimesed võitjad Markko Märtin ja Kristo Kraag. Tugev konkurents on ka R5 autode klassis, kus kokku 13 autot ja sõitjaid nii WRC kui FIA ERC sarjast, kellega saavad ennast võrrelda Eesti parimad sõitjad.

Reedel sõidetakse Shell Helix Rally Estonia testikatsed, mille alguseks on 10.00 ja kvalifikatsioonikatse WRC autodele, mis algab kell 16.00.

Shell Helix Rally Estonia tegevused Tartus algavad juba reedel, kui kell 15.00 avatakse Tartus Raekoja platsil oleva poodiumi kõrval Vabaduse puiesteel LHV autolaen Autoexpo, mis on avatud igal päeval ja kus saab uudistada väga palju erinevat tehnikat ja autosi. Eraldi on olemas lasteala ja Tradehouse naisteala. Kokku ligi 2000 m2 suurusel pindalal Tartu kesklinnas, Vabaduse puiesteel on läbi kolme päeva palju vaadata ja aktiivne program. LHV autolaen AUTOEXPO on külalistele tasuta.

Tartu kesklinnas asuval poodiumil algavad tegevused reedel kell 18.00, kui avatakse Tartus laupäeval toimuv Tartu Mill triatlon, millele järgneb AHHAA keskuse teadusteatri etendus. Kell 19.00 leiab aset samuti Tartus nädalavahetusel toimuvate 15. Eestimaa suvemängude avamine.

Shell Helix Rally Estonia avamise juhatab sisse kell 19.50 Cityflash feat. Laura-Ly esinemine, millele järgneb TOP sõitjate stardikohtade valik ja avalik pressikonverents stardipoodiumil, mida juhib WRC sarjast tuttav Becs Williams. See kõik tipneb Shell Helix Rally Estonia piduliku avamisega, mis kuulutab selle aasta võimsaima Baltikumi rallinädalavahetuse alanuks.

Enne kui võistlusautod sõidavad üle stardipoodiumi, toimub raadiojaama MyHits avashow, kus on laval WATEVA, Elina Born ja Emily J.

Kui kõik autod on üle stardipoodiumi sõitnud, algab kell 22.45 Shell Helix Rally Estonia ametlik kontsert. Nimed, kes seal üles astuvad kuuluvad Eesti ja Läti meelelahtuse tippude hulka. Kui Anne Veski ja Aasta meesartist nublu on Eesti publikule juba väga tuttavad, siis Lätist tuleb eestlasi ja kindlasti ka paljusid lätlasi tervitama Musiqq. Päeva lõpetab ametlik rallipidu Otepää ööklubis Comeback.

Laupäeval, 13. juulil kell 9.23 algab Shell Helix Rally Estonia 2019 esimene kiiruskatse, kokku läbitakse laupäeval üheksa kiiruskatset. Esimesel ja kolmandal katsel, Maaritsa katsel asub eelmisel aastal Rally Estonial debüteerinud Leigo pealtvaatamisala, mis pakub vaatamist nii Sportland hüppe kui ka lummavate loodusvaadete poolest. Laupäeva sõidetakse kahel korral ka Rüa katse, kus asub kuulus Alaküla pealtvaatamisala, mille krooniks on Shell Helix hüpe. Samal katsel asub ka värskeim pealtvaatamisala, Truuta. Tegu on tänavu spetsiaalselt ehitatud lõiguga, kust publikul on 45 sekundi vältel näha hüppeid ning erineva kiiruse ja kaldega kurve. Laupäeva lõpetab Elva linnakatse, mille alguseks on 19.20. Seejärel toimub Elva lauluväljakul suur rallikontsert, mille peaesineja on üks skandaalsemaid Venemaa poplauljaid Julia Volkova, kes tõusis kiirelt muusikaolümpose tippu provokatiivse tüdrukuteduo T.A.T.U. liikmena. Elva Laululaval 13. juulil toimuv kontsert toob lavale ka eesti muusika kuldse kolmiku - Nancy, Caateri ja Põhja-Tallinna.

Pühapäeval, 14. juulil on Shell Helix Rally Estonia kavas kuus kiiruskatset. Viimane neist on Tartu linnakatse, mille algus on kell 15.15. Linnakatse finišist suunduvad autod otse finišipoodiumile Tartu Raekoja platsil, kus kell 16.00 kuulutatakse välja ka Shell Helix Rally Estonia 2019 võitjad, kes saavad endale kaks identset spetsiaalse disainiga käsitsi värvitud võitjakiivrit.

Eelpool mainitud katsete ja ametlike pealtvaatamiskohtade osas saab parima ülevaate Shell Helix Rally Estonia ametlik ralliajakirja abil, mille vahelt leiab kõik kaardid, pealtvaatamiskohad ja kogu muu vajaliku ralli külastamiseks, on saadaval Circle K jaamades üle Eesti.

Rallipassid on Circle K jaamades üle Eesti müügil hinnaga 34 €, ralli ajal katsetelt kohapeal ostes 40 €.