Kohtumist alustas enesekindlamalt Aivar Kuusmaa juhendatav Eesti meeskond, võites avaveerandi 18:14. Kaitses kõvasti survestanud ja rünnakul ilusaid lahendusi pakkunud eestlased haarasid teisel mänguperioodil initsiatiivi ja läksid poolajaks juba 15 punktiga (39:24) ette, teatab basket.ee.

Kolmanda veerandi esimene pool kulges taas selgelt eestlaste taktikepi all, kuid neljandiku lõpuks mäng võrdsustus. Sellele vaatamata suurendasid valgesärgid otsustava mänguperioodi eel vahe 17-punktiliseks (60:43). Lõpuveerandil tabas eestlasi mitu tagasilööki, kui vigastuse tõttu pidid väljakult lahkuma Krill Koršunov ja Matthias Tass ning viie veaga langesid pingile Robin Kivi ja Gregor Ilves. Eesti jätkas aga tugevat pressingut kaitses ja tabas kohtumise otsustavas faasis järjepanu neli kaugviset (82:57). Lõpuks tuli lõunanaabritel vastu võtta 19-punktiline kaotus.

Kuusmaa käest teenisid mänguaega kõik 12 mängijat. Meie parimad olid Mikk Jurkatamm 12, Kristian Kullamäe 10 ja Karl-Kristjan Karpin 9 punktiga. Tass ja Märt Rosenthal tõid võrdselt 8 punkti ja 5 lauapalli. Üldse said käe valgeks kümme eestlast.

Läti meeskonna tulemuslikuma viskas Davids Atelbauers 16 punkti. Eesti võitis lauavõitluse 38:33 ning jagas 24 resultatiivset söötu vastaste 14 vastu.

Homme kohtuvad Eesti ja Läti noortekoondised omavahel uuesti - laupäeval pannakse pall mängu kell 16 Paikuse Spordikeskuses Pärnumaal.

U20 koondis valmistub nende sõprusmängudega 12.-21. juulini Portugalis Matosinhosel toimuvaks EMi B-divisjoni finaalturniiriks. Läti noortekoondis kuulub A-divisjoni.