Praeguseks on selge, et Voolaidi tiimis on väravavahtide treeneriks Mart Poom. Ülejäänud tiim peaks selgeks saama nädala jooksul.

Homme 42. sünnipäeva tähistav Voolaid on treenerina töötanud üle 20 aasta ja saanud palju erinevaid kogemusi nii klubi kui ka koondise tasandil.

Viimase 19 aasta jooksul on ta pea- või abitreenerina olnud seotud kõigi noormeeste järelkasvukoondistega, töötanud Nõmme Kalju FC peatreenerina, FC Floras nii Arno Pijpersi kui ka Pasi Rautiaineni abitreenerina ja duubelvõistkonna peatreenerina ning Soome kõrgliigas Turu Palloseura abitreenerina. Noortetreenerina on Voolaid ametis olnud Tartu FC Santoses ja FC Floras.

Voolaidi jalgpalluritee algas Paide spordikoolist. Pärast erinevate meeskondade esindamist Eesti meistrivõistluste madalamates liigades tegi ta sel kümnendil debüüdi ka Eesti Premium liigas, kui ta tõmbas selga Paide Linnameeskonna särgi.

Aastatel 2003-2008 ja 2012-2016 tegutses Voolaid treenerite koolitajana, alates 2016. aastast oli jalgpalliliidu treenerite koolitusjuht. UEFA Pro litsentsi kursuse lõpetas ta 2008. aastal.

Esimene mäng uue peatreeneri juhendamisel toimub 6. septembril A. Le Coq Arenal, kus EM-valikmängus kohtutakse Valgevenega.

„Kohtusime eelmise nädala neljapäeval Voolaidiga koos jalgpalliliidu tehnilise direktori Janno Kivisillaga. Saime veendumuse, et ta tahab seda tööd vastu võtta. Juhatus soovis seejärel kuulda Kareli nägemust. See toimus nüüd just praegu. Karel Voolaid oli kandidaat number üks, kellega tahtsime rääkida. Tegemist on uue treenerite põlvkonna juhtiva treeneriga. See on see põlvkond, kes on kasvanud treeneriks iseseisvas Eestis,“ põhjendas Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak, miks Voolaid sai ametisse nimetatud.

„Selle põlvkonna treenerid on töötanud esimeste välismaa treenerite kõrval, kes siin käinud ja siia oma teadmisi toonud. Leping on sõlmitud selle valiktsükli lõpuni. Karel on nö peatreeneri kohusetäitja. Karel on tänaseks pidanud ka treenerite tiimiga esimesed vestlused. Väravavahtide treenerina jätkab Mart Poom. Temal on juba leping. Teisi nimesid täna välja tuua ei soovi. Nendega ei ole veel kokkuleppeid sõlmitud,“ lisas Pohlak.

„Uus ja huvitav olukord. Kaasneb ka sportlik auväärne positsioon, mille nimel peaksid ja võiksid kõik treenerid töötada. See ajastus on minu jaoks selgelt õige. Pean ennast piisavalt vanaks treenerina, kuid piisavalt nooreks inimesena. Tarkus on kogunenud aastate jooksul, kuid säilinud on tugev emotsioon, kuidas seda tööd teha. Oli aega mõelda. Ei olnud kindel, milline pakkumine tuleb. Aivar tegi seda väga peenelt. On olnud aega konkreetselt ja sügavuti mõelda ja tegutseda. Järjest rohkem on kasvanud sees tunne ja usk, et saan selle asjaga hakkama,“ sõnas omalt poolt Voolaid.

Karel Voolaid


Sünniaeg: 4. juuli 1977
Karjäär treenerina
1997-2008 kuulus Voolaid FC Flora ridadesse. Muuhulgas töötas ta ka esindusklubi abitreenerina.
2009 Turku TPS-i abitreener (Soome)
Edaspidi tegutsenud ainult peatreenerina
2010 Nõmme Kalju
2012-2013 Eesti U19
2013 Eesti U16
2015 Eesti U16
2017-2019 Eesti U21 ja U23