Vorobjova oli suurema osa matšist Mäe vastu punktidega kindlalt ees, kuid 1:3 kaotusseisus läks eestlanna viimastel sekunditel eduka avantüüri peale välja: ta haaras Vorobjova jalgadest ning tõstis ta endast üle, teenides selle eest neli punkti ja magusa võidu.

„Teadsin, et vastane on tugev. Viimastel testturniiridel kaotasin talle, tegelikult pole ma teda seni üldse kunagi veel võitnud," rääkis medalinaine Mäe. "Aga viimane testturniir näitas, et piir meie vahel on niivõrd väike ja mingit aukartust mul tema tiitlite ees ei olnud. Lisaks finaalikoht, mis mult eile ära võeti - see tekitas omakorda minu sees selliseid tundeid, mis tuli täna mati peale panna. Sellel võistlusel ma panin tõesti kõik välja, mis mul on.“

„Kui viimased kaheksa sekundit olid jäänud, olin kaotusseisus ja teadsin, et mul on vaja rünnata. Mul ei olnud mingit muud varianti, kui tahan võita. Vastane ootas, et ma ründan, ja et olin temaga just laagris olnud, siis ta teadis, kuhu ma võiksin rünnata. Nii et tegin hoopis sellise rünnaku, mida ma tavaolukorras ei teeks, ja ta ei oodanud seda. Kõik läks hästi ja vajalikud punktid tulid,“ rääkis Mäe.

Kuldmedali sai kaela kodupubliku ees võistelnud Valgevene maadleja Vasilisa Marzaliuk, kellega Mäe kohtus eile poolfinaalis.

Eesti jaoks oli tegemist Euroopa mängude neljanda medaliga: Alo Jakin võitis hõbeda jalgratta maanteesõidus, hõbeda sai ka Eesti naiste 3x3 korvpallikoondis. Vähemalt pronksmedali on juba kindlustanud ka sulgpallur Raul Must, kes mängib homme hommikul poolfinaalis.