Ka sel aastal näitas Rumpi ja tema kaassõitja Weiron Tani juhitud Audi Sport Asia Team Absolute auto number 12 terve võistlusnädalavahetuse jooksul kiiret hoogu. Neljapäevases esimeses sõidus toimunud avarii jättis küll Rump/Tan ekipaaži teisest treeningsõidust kõrvale, kuid reedel oli number 12 Audi taas heas hoos. Rump näitas paremuselt teist aega, kaotades esimesele vaid +0,027 sekundit. Neljapäevase äparduse tõttu testimisest kõrvale jäänud nr. 12 ekipaaž sai sellest hoolimata auto päeva lõpuks heasse seadesse.

Laupäeva varahommikul toimunud kvalifikatsioonsõitudes oli Rump taas hoos, võttes parima ringiajaga esimese stardikoha õhtupoolikul toimuvasse võistlussõitu. Weiron Tani õnn ei soosinud, teises kvalifikatsioonis suutis ta näidata paremuselt vaid 15. kohta.

Esimeses sõidus näitas Rump tõelist meistriklassi. Suutes stardis tõrjuda kõik rünnakud, hoidis eestlane eksimatult oma kohta ning kasvatas iga ringiga edu. Kaheksanda ringi alguseks oli vahe veninud juba 6,52 sekundini, kui eestlast tabas halb õnn. Stardisirgel hakkas parema tagarehvi rõhk langema. Rump suutis õhust tühjaks jooksva rehviga veel ühe täisringi lõpetada, kuid ring hiljem jooksis tühi tagarehv veljelt maha ning nr. 12 Audi oli sunnitud erakorralisele boksipeatusele. Asendusrehvi saanud Rump andis oma parima, et boksis kaotatud aega tagasi sõita, kui kaotust liidrile oli kogunenud üle 30 sekundi. Kohustusliku boksipeatuse ajaks oli vahe vähenenud kolmandiku võrra ning vahetuse üle võtnud Tan naasis rajale üheksandana. Kohavõitlusesse sattunud malaisialane suutis punktikohta hoida kuni jäänud oli vaid kaks ringi enne lõppu. Niederhauseri manööver kukutas number 12 Audi üheteistkümnendaks, millel ka lõpetati.

Pühapäeval toimunud 6. etapil starditi 15. kohalt. Stardirüseluses kohti võitnud Tan suutis tõusta esikümnesse, aga kukkus esimese ringi lõpuks 16ndaks, kui oli eelviimases kurvis juhtunud sõidueksimuse tõttu sunnitud rajalt hetkeks lahkuma. Ring hiljem veel koha kaotanud Tan suutis sõidu raskest algusest hoolimata tõusta boksipeatuse ajaks tagasi 15ndaks. Teise vahetuse üle võtnud eestlane oli tõusuteel. 17. ringil rajale tulnud ohutusauto ajaks oli Rump tõusnud 8. kohale. Ohutusauto järel restardis toimunud rüseluse käigus õnnestus eestlasel tõusta viiendaks, millel ka lõpetati, kaotades liidrile vaid 1,132s. Oma klassis tähendas see poodiumi kolmandat kohta.

Hooaja järgmine võistlus toimub 5.-7. juulil Jaapanis, kui Fuji International ringrajal peetakse Blancpain GT World Challenge Asia 7. ja 8. etapp.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid