Noored pärnulannad Greta Jaanson (Pärnu sõudeklubi) ja Grete Alttoa (Pärnu sõudekeskus Kalev) valmistuvad alla 23aastaste (U23) maailmameistrivõistluseks ning peavad esmalt sinna kvalifitseeruma. Ponzanisse mindigi eesmärgiga sõudeliidu kehtestatud mudelaega sõitma ning end kogemuse ammutamiseks maailma paremikuga võrdlema.

Avapäeval läbitud kahes sõidus saadud resultaadid ei võimaldanud noorukestel sõudjatel enamat kui pääs nõrgimasse, D finaali. Laupäeval, 22. juunil toimunud sõidus pisteti rinda Hiina ja Norraga. Hiinlannade võiduajaks fikseeriti 7.34,4, Norra kaotas 1,19 ning viimaseks jäänud Eesti 4,25 sekundit. Tulemuseks seega 21. koht, kirjutab soudeliit.ee.

Paatkonda treeniv Tatjana Jaanson nägi vaatamata kohale hoolealuste esitluses positiivseid noote. „Oma sõidu tegime ära. Kaotasime küll sama vanale Hiina paarile, kuid vaid neli sekundit, mis pole pahasti. Saime end maailma paremikuga võrrelda ning tippkonkurentsis tugevaid starte. Teame nüüd selgemini, millised on meie nõrgad kohad, et edaspidi lahendusi leida,“ märkis Jaanson vahetult peale võistlust oma Facebooki kontol. Finaalid sõidetakse Malta nimelisel kanalil eeloleval pühapäeval.