Tšiili läks kohtumist juhtima esimese poolaja lõpus, kui 41. minutil sai värava kirja meeskonna kaitsja Erick Pulgar. 1:0 tšiillaste juhtimisel ka poolaeg lõppes.

Teine poolaeg algas Tšiili jaoks hästi. 54. minutil duubeldas Eduardo Vargas eduseisu. Kümmekond minutit enne normaalaja lõppu lõi meeskonna kolmanda värava koondise suurim väravakütt Alexis Sanchez. Kõigest minut hiljem vormistas 4:0 lõppseisu Vargas.

Kaks väravat löönud Vargasest sai ühtlasi tegevmängijatest suurim väravakütt Copa Americal. 29-aastane tšiillane on nüüd löönud Lõuna-Ameerika suurturniiril 12 väravat.

Jaapan osaleb turniiril külalismeeskonnana. Copa America C-alagrupis jagavad Tšiili ja Uruguay esikohta. Mõlemal tiimil on kirjas 4:0 võit vastavalt Jaapani ja Ecuadori üle.