Kokorinile määrati ühe aasta ja kuue kuu pikkune karistus. Mamajev peab vanglas istuma ühe aasta ja viis kuud. Kokorin oli karistuse üle tõsiselt üllatunud. „Rääkisin hiljuti mehega, kes tappis inimese. Talle määrati ainult ühe aasta ja nelja kuu pikkune karistus. See ei ole loogiline,“ kurtis Kokorin kohtus, kirjutab Sport-Ekspress.

Venemaa jalgpallikoondises kahe peale kokku 63 kohtumist pidanud Kokorin ja Mamajev sattusid pahandustesse oktoobris, kui nad ründasid ühes Moskva kohvikus Venemaa tööstus- ja kaubandusministeeriumi töötajat Deniss Paki.

Väidetavalt oli tüli puhkenud seetõttu, et Pak oli palunud Kokorini ja Mamajevi seltskonnal vaiksemalt käituda. Jalgpallurid hakkasid seepeale Aasia päritolu Paki sõimama ning soovitasid tal muuseas "tagasi Hiinasse kolida".

Konflikti paisudes virutas Kokorin Pakile tooliga, mispeale liitusid rüselusega ka teised pallurite seltskonnas viibinud inimesed, nende seas ka Mamajev (Gucci pusaga).

Pak pidi enne politseisse pöördumist meditsiinitöötajatelt esmaabi saama, politsei kinnitusel on juhtunu osas alustatud ka kriminaalmenetlust.

Peterburi Zenitis mängiv Kokorin ja Krasnodari esindav Mamajev olid Moskvas koos tähistamas oma sõpruse kümnendat aastapäeva.

Head sõbrad sattusid skandaali ka 2016. aasta suvel, kui väidetavalt osteti pärast venelaste EM-finaalturniirilt välja kukkumist ühes Monte Carlo ööklubis sadade tuhandete eurode eest šampust.