Mõlemad meeskonnad omasid häid võimalusi juba avapoolajal, kuid väravale jõudis korduvalt lähedale just Eesti, teatab jalgpall.ee. Sellegipoolest lõppes sündmusterohke esimene poolaeg väravateta viigiga.

Teise poolaja eel tegi Eesti meeskond mitmeid vahetusi ning mängu sai paremini käima Inglismaa, kes tabas korra karistuslöögist ka Eesti väravaposti.

Kodumeeskond kallutas siiski vägeva mängu lõpuks enda kasuks – 89. minutil suuns Markus Poom oskuslikult peaga väravasse Mihkel Ainsalu vasakult äärelt tulnud tsenderduse. Seitsmendal lisaminutil tegi Frank Liivak eeltöö Eesti teisele väravale, kui oma esimese koondisevärava sai kirja vahetusest sekkunud Kaarel Usta.

Noortekoondise peatreener Karel Voolaid oli võidu üle väga õnnelik. „Jäi kripeldama, et vanemate poistega jäi see võit varasemalt saamata ja nüüd on ju noortekoondise aeg läbi. Ütlesin neile, et noorte aeg saab läbi, tuleb meeste aeg ja täna mängige nagu mehed! Oli hea ja magus tunne nii mängijatel kui ka minul kui treeneril. Niisama see võit ei tulnud, lõpuks olid särgid nagu kaltsud seljas. Kergelt ei antud!“ lisas ta.

„Esimene poolaeg saime oma soovitud momendid, aga ei suutnud realiseerida. Teisel poolajal võisid vahetused natuke rütmi sassi lüüa ja alateadlikult võib-olla vajusime veidi. Me seda kokku ei leppinud, et läheme allapoole, sest tahe oli end hoida kõrgemal. Ütlesin ka mängijatele, et kui esimesel poolajal saime vastase mängu ülesehitust lõhkuda, siis teisel poolaja tegid nad pidevalt asju hästi,“ oli U23 koondise peatreeneril Karel Voolaidil kiidusõnu vastase tegutsemise kohta.

Tänases kohtumises oli palju momente, mis jäid realiseerimata, kuid lõpuks oli vaja väga head sooritust, et vastase väravalukk murda. Voolaid sõnas, et võimalusi oli ju mõlemal, kuid vajalikul hetkel saadi enne avaväravat ikkagi jalg alati ette. „Lõpuks oli kahes väravamomendis ees ruumi selgemalt kui varasemalt mängu vältel. Markuse võimalus ei olnud selline, et võta ja löö sisse, vaid ta sai pea vahele ja suunas ilusalt,“ kirjeldas peatreener.

Mullu sügisel kohtusid samad meeskonnad Inglismaal ning siis võitsid inglased Alfie Pavey teise poolaja penaltist 1:0.

Inglismaa C-koondis on moodustatud jalgpalluritest, kes mängivad Inglismaal tugevuselt viiendas liigas.