Varasemate tulemuste tõttu maailmareitingu edetabelis kõrget üheksandat kohta hoidev Karilaid sai Austria turniiriks kolmanda asetuse ning oli esimeses ringis vaba. Teises ringis tuli vastaseks sloveen Dora Bohinc. Karilaid asus kohe matši alguses waza-ari väärilise heitega juhtima, kontrollis kogu matši käiku ning ei lasknud vastasel kordagi ennast ohustada.

Veerandfinaalis kohtus Karilaid Prantsusmaa esindaja Assia Said Errhamaniga. Taaskord asus Karilaid waza-ariga juhtima ning sundis vastast seisu viigistamiseks aktiivselt ründama. Karilaid ootas oma momenti, oli prantslase rünnakuks valmis ning pööras selle kontra-heitega enda kasuks ning võitis matši kindlalt.

Poolfinaali vastane, maailmareitingu kolmanda asetusega sakslane Christina Faber, osutus aga seekord liiga tugevaks. Kõigest 16 sekundit pärast matši alustavat kohtuniku käsklust hajime pani Faber kokku maailmatasemel rünnakukombinatsiooni, mille oskuslikule suunamuutusele Karilaid enam reageerida ei suutnud- ippon ning matšivõit hilisemale kullavõitjale Saksamaalt.

Poodiumile jõudmiseks pidi Karilaid pronksimatšis alistama Brasiilia esindaja Laislaine Rocha, kes oli varasemas kohtumises konkurentsist kukutanud maailma edetabelis teisel kohal asuva jaapanlase Wada Rinoko. Väga võitluslikus ja kõrgetasemelises pronksikohtumises näitas Karilaid tugevat kaitset ning salvas kaks korda õigeaegsete ning meisterlike rünnakutega- kahest waza-arist kokku ippon ning võit ja pronksmedal taas eestlasele!

Tallinna Ülikoolis kehakultuuri õppiva Karilaidi jaoks oli Austrias võidetud pronks sel aastal juba neljandaks Euroopa karikaetapi medaliks- kolmas pronks Ateenas võidetud kulla kõrvale. Karilaid on seejuures olnud märkimisväärselt stabiilne- kõigil viiel karikaetapil, kus ta osalenud, on ta jõudnud medalimatšini ning vaid hooaja alguses Venemaal toimunud turniiril jäi ta esimesena medalita.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena