Võistluspäev algas ideaalsetes oludes, kui enam kui pooled klassid said treeningud ja kvalifikatsioonid läbida pilves ja kuiva ilmaga ning näitasid looduslikele tõusudele-langustele rajatud rajal väga kiireid aegu.

Kuid lausvihmaga ähvardanud prognoos läks täppi ning viimaste klasside treeningutest alates kallas Haanjas vahetpidamata kuni päeva lõpuni – nii muutus raja savipinnas kiiresti ülilibedaks. Sõitjate jaoks sai põhiliseks eesmärgiks püsti püsida ja ringiajad pikenesid paarikümne sekundi võrra. Rasketele tingimustele ja paljudele kukkumistele vaatamata nautisid lapsed sõitu ometi ka sellise ilmaga. Peakohtunik otsustas sõidupäeva siiski peale esimest vooru lõpetada.

„Rada oli sopane ja libe,“ ütles 85cc sõidu võitnud Joosep Pärn (KTM, Pärnu Motoclub). „Õnneks sain stardist esimesena minema ja suutsin lõpuni prillid puhtad hoida ja püsti püsida.“ Pärna järel tõusis esimesel ringil teiseks Mikk Kallion (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes samuti säilitas oma positsiooni finišini ning kolmanda koha võitles välja Mark Peterson (KTM, Valga MK). Karikasarja juhib Pärn 43 punktiga.

Klassis 65cc hõivasid kõik pjedestaalikohas RedMoto Racingu ja treener Andre Pargi õpilased. Oma paremust näitas taas esimese koha võitnud Gregor Kuusk (Husqvarna), kellele järgnesid Jan-Marten Paju (Husqvarna) ja Karl Teesalu (KTM). Kuusk juhib maksimumi, 50 punktiga ka sarja.

Klassi 50cc kvalifikatsiooni võitis Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kuid võistlussõidu start tal hästi ei õnnestunud ning kuigi Leok visalt esikohta püüdis, jäi see 21 sekundi kaugusele ning kuulus Aston Allasele (Husqvarna, RedMoto Racing). Kolmandaks sõitis peale kehva starti samuti raju sõidu teinud Krevor Marcel Nõmme (KTM, SJT Racing). Sarja liider on Leok 72 punktiga.

Kõige pisemate sõitjate jaoks klassis 50 PW/Mini ja nende vanematele, kes lapsi tõusudest ja muudest keerulistest kohtadest üles aitasid, kujunes sõit tõeliseks katsumuseks. Kõige edukamalt tuli mudalahingust välja Markus Rotmeister, talle järgnesid Theo Kolts ja Steven Eugen Tiitso.

Olerex motokrossi Eesti noorte karikavõistluste kolmas etapp toimub 26. mail Valgas Jaanikese motokeskuses. Samas saavad eestlased 29.-30. juunil üle aastate võimaluse kaasa elada noorte EM-etapile, kui seal sõidetakse Kirderegiooni finaal.