Ralli avakatsel tegid nii Sébastien Ogier kui Ott Tänak väikese eksimuse, kui lasid ühe kurvi pisut pikaks ning kaotasid seetõttu mõne sekundi. Katse finišis ehmatas Tänak pisut fänne, öeldes, et "kui autoga kõik korda saab, võib see ralli meile sobida".

Draama hakkas pihta teise katse ehk El Puma esimesel läbimisel. Esimesena startinud Thierry Neuville oli jõudnud vaid mõne kilomeetri sõita, kui talle näidati punast lippu ehk katse peatamise märguannet, sest publik oli raja ääres ohtlikes kohtades. Kuna ülejäänud ei olnud jõudnud veel startida, said korraldajad teha nii, et kui Neuville läbis katse ülesõidutempoga, siis teised said väikese viivituse järel katse aja peale sõita.

Ülilibedad olud soosisid esimestena startinuid ning vahed läksid 30-kilomeetrisel katsel päris suureks - Tänak näitas võimu, võites katse Sébastien Ogier' ees 3,2 sekundiga ning edestades järgmiseid mehi juba enam kui 15 sekundiga. Korraldajad otsustasid Neuville'ile anda katse kolmanda aja, Tänakust 6,6 sekundit kehvema tulemuse.

Tõelise jõudemonstratsiooni korraldas Tänak aga El Puma katse teisel läbimisel ehk neljandal kiiruskatsel, kui edestas kõiki rivaale sisuliselt kümne ja enama sekundiga - Eesti ekipaažile sai kõige lähemale Sébastien Loeb, kes kaotas 30-kilomeetrisel katsel Tänakule 9,8 sekundiga. Kindla võidu sai Tänak ka järgmisel kiiruskatsel ning suurendas oma üldedu veelgi.