Denver Nuggets sai Portland Trail Blazersist läänekonverentsi poolfinaali neljandas mängus jagu numbritega 116:112 (29:33, 28:30, 27:14, 32:35). Nikola Jokic tegi kolmikduubli 21 punkti, 12 lauapalli ja 11 korvisööduga, Jamal Murray viskas üleplatsimehena 34 punkti. Portlandi edukamad olid CJ McCollum 29 ja Damian Lillard 28 silmaga.

Kuue punktiga poolaja kaotanud Nuggets alustas kolmandat veerandit 11:1 spurdiga ning hoidis edust kinni kuni lõpuni. Neljanda veerandi alguses suurendas Denver eduseisu korraks 10 silmale, kuid 3.26 enne lõppu pärast Lillardi vabaviskeid oli Portland vaid 98:99 kaotusseisus. Sellele vastas Will Barton kohe kolmesega. Pärast seda pääsesid võõrustajad veel mõned korrad kahe punkti kaugusele, aga mitte enamat.

4,4 sekundit enne lõppu tabas McCollum eelmise, alles neljandal lisaajal lõppenud mängu kangelase Rodney Hoodi söödust hüppelt viske ning sekund hiljem tegi Murray vabavisetest vahe taas neljapunktiliseks. Lillardi kolmene 0,3 sekundit enne lõppu ei tabanud.

Toronto Raptors sai idakonverentsi poolfinaali viiendas mängus Philadelphia 76ersi üle 101:96 (24:21, 23:24, 28:30, 26:21) võidu. Tasavägises mängus nähti rohkem kui 10-punktilist eduseisu vaid avaveerandil, mil Toronto juhtis 22:11. Kolmandal veerandil pääses Philadelphia kahel korral ette 6 punktiga ning pärast 84:84 viigiseisu viimasel neljandikul dikteeris tibusammudega eest minnes skoori külalisvõistkond Toronto.

Ühe väga olulise kolmepunktiviske tabas 1.01 enne lõppu Kawhi Leonard, kelle arvele kanti kokku 39 punkti. Marc Gasol lisas võitjate poolel 16, Kyle Lowry 14 punkti. Philadelphia edukamad olid Jimmy Butler 29 ja JJ Redick 19 punktiga. Kodutiimil polnud kõige parem päev tänavu Tähtede mängu tiimi kuulunud keskmängijal Joel Embiidil, kes kolmandas, Philadelphia 21-punktilise võiduga lõppenud mängus viskas 33 punkti, kuid piirdus seekord vaid 11-ga.

76ers jahib esimest konverentsi finaalkohta alates 2001. aastast, kui koos Allen Iversoniga purjetati päris NBA finaali välja. Play-off'iks teise asetuse saanud Toronto on konverentsi poolfinaalidest välja puksitud kaks viimast hooaega, mõlemal korral Cleveland Cavaliersi poolt mängudega 0:4.

Mõlemad pühapäeval mänginud paarid peavad oma viienda kohtumise Eesti aja järgi kolmapäeva varahommikul. Torontos pannakse pall mängu kell 3, Denveris 5.30.