Kodumeeskond Viimsi asus Kristjan Evarti vedamisel 7:2 juhtima ja Mihkel Allorgi tabava kolmese järel olid Valdo Lipsu hoolealuste edunumbrid juba 12:4. Avaeerandi võit läks Viimsile numbritega 21:16.

Põhiturniiril vaid ühe kaotuse teeninud Rakvere esindusklubi tuli teise mänguperioodi hakul mängu tagasi ja vähendas vahe minimaalseks – 21:22. Viimsi sai korraks uuesti kuue punktiga ette, kuid Tarvas vastas kiire 5:0 minispurdiga ja vähendas kaotusseisu punktiliseks (29:30). Renato Lindmetsa resultatiivne tegutsemine korvi all viis kolm ja pool minutit enne poolajavilet Tarvase ette 33:31, ent Viimsi vastas omakorda viie punktiga. Poolajapausiks haaras Viimsi kodupubliku marulise toetuse saatel 42:37 eduseisu.

Mihkel Kure ja Janis Vahteri korvid kolmanda mänguperioodi alguses viigistasid kiirelt seisu. Vahter tundis ennast kindlalt, tabades veel kaks viset ja kaotusseisu jäänud Viimsi peatreener Valdo Lips oli sunnitud aja maha võtma (49:46). Tarvas pääses korraks juba kuue punktiga peale, kuid viimsilased suutsid vahe vähendada kolmepunktiliseks (60:57). Otsustavale neljandale veerandile mindi siiski vastu Tarvase 64:57 juhtimisel.

Kogu mängu vältel Rakvere keskmängija Renato Lindmetsa takistamisel hädas olnud Viimsit tabas otsustava mänguperioodi alguses valus kaotus – korvi all Lindmetsale enda viienda vea teinud Mihkel Allorg oli sunnitud väljakult lahkuma. Tegemist oli ka kohtumise murdemomendiga, sest pärast seda valitses virulaste tsenter lauavõitlust veelgi enam ja Tarvas sai rokhem kui 10-punktilise eduseisu. Viimsi ei suutnud vahet enam tagasi mängida ja Tarvas pääses 12-punktilise võiduga esiliiga finaali. Esikoha mängus tuleb neil vastamisi minna KA Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga, kes alistas esimeses poolfinaalis G4S Noorteliiga numbritega 91:79.

Võimsa esituse pakkunud Renato Lindmetsa arvele kogunes lõpuks 30 punkti, 14 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Mehe efektiivsusnäitajaks märgiti 58. Kristo Saage lisas 15 punkti, 6 lauapalli ja 5 söötu ning Mihkel Kurg panustas 13 punkti, 5 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu.

Viimsi resultatiivsemateks kerkisid Kristjan Evart 24 ning Hugo Toom ja Joosep Indermitte 12 silmaga.

Finaalis pannakse laupäeval pall mängu kell 19:00. Pronksikohtumine KK Viimsi/Noto ja G4S Noorteliiga vahel algab kell 16:15.

Kohtumisi näeb otseülekandes Delfi TV vahendusel.

ENNE MÄNGU:

RSK Tarvas vs KK Viimsi/Noto (kell 20.15, Karulaugu spordikeskus)

Põhiturniiril pidi Tarvas kaotusekibedust vaid ühel korral, kui 21. detsembril kaotati koduväljakul G4S Noorteliiga meeskonnale tulemusega 86:93. Veerandfinaalis läks Rakvere meeskond vastamisi valitseva Saku I liiga meistri Betoonimeister/Tskk/SK Nord meeskonnaga, kes suudeti alistada mängudega 2-1 (104:71, 69:81 ja 85:69). Viimsi meeskond lõpetas põhiturniiri 12 võidu ja 10 kaotusega viiendal kohal ning alistas veerandfinaalseerias Tamsalu Los Toros/TalTechi kahes mängus numbritega 91:60 ja 76:72.

Mõlemas omavahelises kohtumises jäi peale Tarvas, vastavalt 104:94 ja 91:80.

Tarva mängu on sel hooajal enim vedanud Kristo Saage, kes keskmiselt kogunud 23,5 punkti, 7,5 lauapalli ja 5,8 resultatiivset söötu mängu kohta. Renato Lindmetsa näitajad on 15,1 punkti ja 9,3 lauapalli.

Viimsi suurimad skooritegijad on Kristjan Evart 17 ja Mihkel Allorg 16 silmaga mängu kohta. Viimane võtab keskmiselt ka 7,4 lauapalli, kirjutab basket.ee.

Rakvere Tarvast juhendavad Juris Umbraško ja Madis Putko, Viimsi klubi peatreener on Valdo Lips.

Pronksikohtumine mängitakse laupäeval, 4. mail kell 16.15 ja finaalis pannakse pall mängu kell 19.00. Kohtumised on otseülekandes nähtavad Delfi TV vahendusel, mänge kommenteerib Siim Raudla.