16. aprillil lahkus meie seast üks Eesti paremaid kabetajaid, meistersportlane Arvo-Jüri Rist, kes kabetajate hulgas tuntud siiski rohkem Arvo Risti nime all.

„Teade Arvo Risti jäädavast lahkumisest tuli kõigile ootamatult. Nimelt tähistas Arvo alles 3. aprillil oma 75-ndat sünnipäeva, võttis 4.-7. aprillil osa Tartus peetud Eesti meistrivõistlustest vene kabes ning oli 13.-14. aprillil treenerina saatjaks oma hiidlastest kabeõpilastele, kes osalesid Tallinnas kuni 16-aastaste noorte Eesti meistrivõistlustel,“ ütles Kabeliidu president Tarmo Tulva.

Silmapaistva kabetajana on Rist paljukordne Eesti meister, kes esindanud Eestit rohketel välisvõistlustel ja selle kõrval jaganud kabetarkusi suurele hulgale noormängijatele. Ta on olnud Hiiumaal innukas kabe edendaja, kuid kuulunud Hiiumaa koondisesse ka paljudel muudel spordialadel, nagu näiteks võrkpall, kergejõustik, orienteerumine ja lauatennis.

Arvo Risti vend Raivo Rist on samuti meistersportlane ning mitmekordne Eesti meister nii vene kui rahvusvahelises kabes. Tema poeg Taivo Rist on ka heal tasemel kabetaja ning mänginud koos isa ja onuga palju kordi Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel koos.

Lisaks oma isiklikele kiiduväärsetele kabealastele saavutustele on Rist pälvinud temaga kokku puutunud inimeste erilise austuse ja lugupidamise oma kõrgete eetiliste tõekspidamiste, töökuse, huumorimeele ja loomupärase tagasihoidlikkusega.

Rist tuli aastatel 1971. ja 1974. kirikabes NSVL-i meistriks. Vene kabes krooniti ta Eesti meistriks 11 korda. Meistersportlase tiitli teenis ta 1967. aastal.

Eesti Kabeliit ja Delfi Sport avaldavad lähedastele kaastunnet.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid