Kvalifikatsioonisõitude tulemuseks teenis Rump-Tan ekipaaž võistlussõitudeks 4. ja 5. stardikoha. Otsustati, et esimesse sõitu stardib tiimikaaslane Weiron Tan ning eestlane jätkab. Start õnnestus ja mõne ringiga tõusti teisele positsioonile, kui algas sadu. Sepang F1 ringrada on kurikuulus ootamatude vihmahoogude pärast. Tiim otsustas riskida ja kutsus oma autod vihmarehvide jaoks boksi, mille tulemusena langeti paarkümmend kohta. Risk ei tasunud ära, kuna rada kuivas kiiresti ning slikkrehvidega rajal püsinud kaasvõistlejad lõikasid kasu. Tulemuseks saadi kirja 16. koht.

Teise võistlussõitu startis Rump viiendalt kohalt. Stardist alates oli raskusi auto pidamisega. Eestlane langes peale starti seitsmendaks ning võitles seejärel kohahoidmise eesmärgil. Oli selge, et midagi oli seades valesti. Otsustati teha plaanitust varasem boksipeatus ning pärast kiireid tehnilisi muudatusi töötas nr. 12 Audi R8 GT3 märksa paremini. Weiron Tan tõi Eesti-Malaisia ekipaaži finišisse üldarvestuses neljandana ja Silver Cup klassis kolmandana.

Martin Rump: “Raske algus hooajale, kahtlemata. Aga me oleme tiimina üks – võidame koos, kaotame koos. Seekord juhtus mitmeid asju, mida poleks pidanud. Siiski, vaatamata tehnilistele viperustele, õnnestus võtta tugev neljas koht üldarvestuses ja kolmas koht Silver Cup klassis. Head punktid, millega alustada uut hooaega. Analüüsime tiimiga, teeme korrektuurid ja oleme Buriramis valmis uueks lahinguks.”

Järgmine Blancpain GT World Challenge Asia etapp toimub Tais Buriram International ringrajal 11.-12. mail.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid