Kohtumist alustas paremini külalismeeskond Barcelonast, kui juba 16. minutiks oldi tänu Philippe Coutinho ja Malcolmi väravatest 2:0 ees. Loetud minutid hiljem vähendas Samuel Cuhkwueze Villareali kaotusseisu minimaalaseks. Barcelona 2:1 juhtimisel ka esimene poolaeg lõppes.

Teisel poolajal jätkus Villareali tagasitulek. 50. minutil viigistas Karl Toko Ekambi seisu. Iborra ja Carlos Bacca väravad vastavalt 62. ja 80. minutil viisid võõrustajad 4:2 ette. 86. minutil jäi aga Villareal vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis kaitsja Alvaro.

Barcelona suutis siiski veel mängu tagasi tulla, kui Lionel Messi vähendas karistuslöögist kaotusseisu. Kohtumise viimasel minutil päästis Barcelonale viigipunkti Luis Suareze tabamus.

Liider Barcelonaga sai vahet vähendada Atletico Madrid, kes alistas Diego Godini ja Antoine Griezmanni väravatest 2:0 Girona meeskonna. Atletico jääb Barcelonast maha kaheksa punktiga. Ühe mängu vähem pidanud Madridi Real jääb liidrist maha 13 silmaga.