Mis asju ajasid dopinguarst Mark Schmidti juures Saksamaa noorratturid?
Ajaleht Süddeutsche Zeitung kirjutab, et Erfurti kliinikul oli tihe side Tüüringi jalgratturite liiduga, kes oma D-koondise sportlasi Schmidti praksisesse meditsiiniliste testide tegemiseks saatis. Alates 2015. aastast käis Schmidti juures igal aastal 55 noort jalgratturit.
Saksa väljaanne peab Tüürima jalgratturite liidu otsust Erfurti kliinikuga koostööd teha pehmelt öeldes kummaliseks, sest alles 2013. aastal oli Schmidt Stuttgartis kohtu all seoses hämarate tegudega Gerolsteineri jalgrattatiimis, kus ta töötas 2006.-2008. aastani. Stuttgarti kohtunik täheldas, et Gerolsteineri suhted dopinguga olid "pigem sõbralikud", kuid Schmidt on alati oma seotust dopinguga eitanud.
Süddeutsche Zeitung'i täpsustavale küsimusele, miks just Schmidti praksis valituks osutus, jättis alaliit vastamata.
Ajaleht palus kommentaari ka Saksamaa olümpiakomiteelt, kelle esindaja ei osanud juhtumit selgitada, kuna liidumaade alaliidud ei kuulu otseselt nende vastutusalasse.
Schmidtide praksis sai esimest korda litsentsi spordimeditsiiniliste uuringute tegemiseks juba 1990-ndate aastate lõpus. Sel ajal juhtis kliinikut veel Mark Schmidti ema üksinda. Litsentsi tuli uuendada iga nelja aasta tagant.
Seefeldi suusatamise MM-i ajal alanud politseioperatsioon on seni tuvastanud 21 Schmidti abiga veredopingut tarvitanud sportlaste kaheksast riigist ja viielt spordialalt, nende seas ka olümpiamängudel osalenud Saksamaa kiiruisutaja. Eesti suusatajatest on skandaali segatud Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Algo Kärp.
Avalikkusele on tunnistatud, et Tammjärv ja Kärp said dopinguarsti kontakti treener Mati Alaverilt 2016. aasta suvel. Andreas Veerpalule pole Alaver enda sõnul "Mark Schmidti kontakte kunagi soovitanud". Milline on kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu seos skandaaliga, on ikka veel segane. Tammjärve sõnul oli Veerpalu toimunust teadlik.