Barcelona klubide Barcelona ja Espanyoli avapoolaeg lõppes väravateta viigiga. Teisel poolajal näitas aga oma taset Lionel Messi. 71. minutil viis 31-aastane argentiinlane Kataloonia suurklubi karistuslöögist juhtima. 89. minutil lõpetas Messi Barcelona kiirrünnaku väravaga, tehes seisuks 2:0.

Messi on ühtlasi La Liga suurim väravakütt 31 tabamusega. Meeskonnakaaslane Luis Suarez hoiab 18 väravaga teist kohta.

Video Messi karistuslöögist:

Barcelona järel teisel kohal paiknev Atletico Madrid võõrsil tabeli viiendale Alavesile võimalust ei jätnud. Saul Niguezi, Diego Costa, Alvaro Morata ja Thomas Partey tabamused tõid Atleticole 4:0 võidu.

Barcelona edu Atletico ees on kümme silma. Ühe mängu vähem pidanud ja kolmandal kohal olev Madridi Real jääb liidrist maha 15 silmaga.