Kui üks koolitusel osalevatest treeneritest on U21 abitreener Mario Hansi, siis lisaks said U21 koondise tegemiste juures olla Andrei Kalimullin, Mati Pari, Martin Klasen, Jan Harend, Vladimir Vassiljev ning Risto Sarapik. Lisaks oli Türgis kaasas koolituse mentor Arno Pijpers. JK Tabasalus töötav Sarapik rääkis, et jäi kogetuga väga rahule.

„Meid lasti koondise tegemistele väga lähedale. See oli väga hea kogemus, õppisime nii mõndagi ja loodetavasti olid meist mingi kasu ka, sest saime muuhulgas aidata ka vastaseid analüüsida,“ sõnas ta. „Me tahame Pro litsentsiga treeneriteks saada ja kindlasti oli tegu avardava kogemusega. Olime mängudeks ettevalmistumiste juures ja meid lasti ligi ka riietusruumile,“ kirjeldas Sarapik.

U21 koondise jaoks oli turniir Türgis edukas, kui viigistati Ukraina ja Makedooniaga ja kahe mängu vahel võideti Kasahstani. „Ettevalmistus mängudeks oli hea ja vastastele pöörati suurt tähelepanu. Seda enam on mul hea, et see tulemuseks sel korral realiseerus ja võit Kasahstani oli poistele kindlasti inspireeriv,“ analüüsis Sarapik.

„Selle vanuseklassi poisid olid esimest korda koos ja näha oli, et nad olid ülimotiveeritud ja mängisid hingestatult,“ kiitis Sarapik noori mängijaid.

„U21 koondis sai heades tingimustes mängudeks valmistuma, poisid peaksid sellistest asjadest alati kinni võtma ning oma võimalusest kasu lõikama. Mängudeks valmistumine oli väga professionaalne,“ lisas ta.

Sarapikule avaldas uue U21 koondise tase muljet. „Tunnistan ausalt, et eelarvamus oli see, et eelmine põlvkond (1996. aastal sündinud ja nooremad – toim.) on palju tugevam. Aga silma jäi see, et noortekoondise sees on suur vanusevahe, kui mängijaid jagub sünniaastatega 1998-2001. Näha on, et juba selles tiimis on esilekerkivaid liidreid, kuigi mitmed võtmemängijad jätsid vigastuse tõttu laagri vahele. Potentsiaali selles meeskonnas on, aga see on vaja realiseerida kõva tööga,“ ütles ta lõpetuseks.