Lisaks 400 külalisele üle maailma austas oma osavõtuga juba aastaid gala patrooniks olnud Monaco vürst Albert II.

Kutseid saanud Eesti sportlasi on rekordiliselt seitse: ringrajapaatide maailmameistrid Rasmus Haugasmägi, Erik Aaslav-Kaasik ja Stefan Arand, jetispordi juuniorite maailmameistrid Mattias Reinaas ja Ander-Hubert Lauri ning jetispordi maailma edetabelis esikolmiku kohad saavutanud Marten Männi ja Jasmiin Üpraus.

Aasta sportlase tiitlile kandideeris viis sportlast - klassi F-1 maailmameister Shaun Torrente Usa-st, klassi F-250 ja F-350 maailmameister Claudio Fanzini Itaaliast, klassi F-4 maailmameister Morgan Jernfast Rootsist, klassi Offshore 3C maailmameister Marcus Johnnson Soomest ja klassi OSY-400 mitmekordne maailmameister Rasmus Haugasmägi Eestist.

Aasta noorsportlase tiitlile kandideeris kolm sportlast ja neist kaks kandidaati oli Eestist - jetispordi klassi SKI Junior GP3.3 maailmameister Mattias Reinaas, klasside GT-15 ja GT-30 maailmameister Stefan Arand ja klassi Formula Future klass 5 maailmameister Jakob Simon Saksamaalt.

Aasta sportlase ja noorsportlase auhindu olid tulnud üle andma gala aukülalised olümpia legendid Nadia Comaneci, Yumilka Ruiz ja Tegla Loroupe. Aasta 2018 UIM-i aasta parimaks sportlaseks kuulutati Shaun Torrente ja aasta noorsportlaseks kuulutati kolmandat aastat järjest Stefan Arand.

Oma eduka noorsportlase karjääri jooksul on Arand võitnud noorteklasside tiitlivõistlustel kokku 12 medalit, neist kolm MM-tiitlit ja kuus EM-tiitlit.

Vanuse täitumise tõttu Stefan enam noorteklassides osaleda ei saa ja jätkab võistlemist paadiklassides GT-30 ja F-4. UIM-i presidendi dr. Raffaele Chiulli sõnul läheb Stefan ajalukku kõigi aegade edukaima noorsportlasena, kelle tulemusi on väga raske üle sõita ja kes jääb paljudele noortele eeskujuks aastateks.

Stefan on valitud varasemalt UIM-i maailma aasta noorsportlaseks aastatel 2016 ja 2017.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid