Kohtumine peeti Riias, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs areenil.

Esimene poolaeg kulges Kalevile raskelt. Poolaja lõpuks oldi peal vaid nelja punktiga 47:43. Vahe õnnestus sisse teha 3. veerandajal ja pärast seda liiga põnevaks enam ei läinud.

Kalev/Cramo resultatiivseim 20 punktiga Kristjan Kitsing, 16 punkti lisas Reggi Lynch, 15 punkti Maksim Salaš ja 14 punkti Arnett Moultrie.

Järgmise kohtumise peab Kalev laupäeval kui vastaseks on liigatabeli liider BK Ventspils. Delfi näitab kohtumist otseülekandes.

Eelinfo:

Kalev/Cramo (23-2) ja Läti Ülikool (7-20) olid viimati vastamisi 10. oktoobril. Kalevlased asusid 21:15 juhtima ja poolajaks oli nende eduseis 48:31. Tasavägine kolmas veerandaeg kuulus samuti Kalev/Cramole 26:22 ning lõppskooriks kujunes Läti Ülikool jaoks 69:94. Kristjan Kitsing viskas Kalev/Cramo parimana 16 punkti, Läti Ülikoolile tõi Edvards Mezulis 14 silma, kirjutab basket.ee.

Tallinna klubi jaoks saab kahtlemata tegemist olema võidukohustusega ning endiselt on alles võimalus põhiturniir esikohal lõpetada. Kahes viimases kohtumises ollakse võõra väljakul 23. märtsil vastamisi BK Ventspilsi ning 24. märtsil BK Liepajaga. Samas on Läti Ülikool paljudele tiimidele olnud üpris keeruline vastane ja kätte on saadud ka magusaid võite. Viie punktiga seljatati Pärnu Sadam ja BK Ogre, jaanuaris üllatati võõrsil Tallinna Kalev/TLÜ-d 88:84 ning 10. märtsil alistati 78:76 TalTech.

Kuigi Läti Ülikooli jaoks on ühisliiga play-off koht läinud, ootab ees veel Läti liiga veerandfinaal. Hetkel saab vastaseks olema Betsafe Jurmala, kuid lähikonkurent Valmiera võib neist veel mööduda. Omavahelised mängud on 1:1, aga punktide osas on Valmiera 15 silmaga peal. Läti Ülikool säilitab põhiturniiri 11. koha, kui kahest viimasest kohtumisest Kalev/Cramo ja Rapla Avis Utilitase vastu üks võit saadakse ning Valmiera ei suuda üle mängida BK Ogret. Samas peab ka Valmiera jälgima oma lähirivaale Liepajat ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonda, kellest mõlemad on omavahelistes mängudes peal. Kui Liepaja on viimases voorus vastamisi Kalev/Cramoga, siis Valga-Valka sõidab külla TalTech-ile.

Kalev/Cramo parimad skooritegijad on Arnett Moultrie ja Reggie Lynch keskmiselt 14,2 ning 13,5 punktiga. Ameeriklastest keskmängijad on võtnud ka vastavalt 5,4 ja 6,0 lauapalli. Läti Ülikooli poolelt on Linards Jaunzems toonud 18,6 ning Renars Birkans 13,5 punkti. Jaunzems on kätte saanud 7,6 ja Karlis Žunda 5,0 lauapalli.