Kataloonia klubi asus kohtumist juhtima 18. minutil, kui Messi realiseeris karistuslöögi. Poolaja viimasel minutil duubeldas argentiinlane külaliste eduseisu.

Teine poolaeg jätkus Barcelona taktikepi all. Luis Suareze tabamus viis valitseva meistri 3:0 ette. Ehkki Loren vähendas 82. minutil Betisi kaotusseisu, jäi viimane sõna Barcelonale. Kolm minutit hiljem vormistas Messi kauni löögiga, mis maandus latipõrkest väravas, kübaratriki ja 4:1 lõppseisu.

Messi on ühtlasi La Liga suurim väravakütt 29 tabamusega. Talle järgneb meeskonnakaaslane Suarez 18 väravaga. Liigatabelis hoiab Barcelona esimest kohta, teisel kohal olev Madridi Atletico jääb kümne punkti kaugusele. Madridi Real jääb omakorda Atleticost maha kahe silmaga.