"Ma arvan küll, et see, mis juhtus 2011. aastal ja praegu, 2019. aastal, on ühe loo erinevad salmid. Lootus on, et need salmid võiksid nüüd otsa saada. 2011. aastal võitis juriidiline õigus, aga mitte õiglus," märkis Sukles, et kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu dopinguproov sisuliselt ikkagi "pesti puhtaks".

Detailsemalt Myllylä surmast rääkides ütles Kooli: "Ühiskondlik hukkamõist sportlaste ja arstide suhtes oli see, mis muutsid surve niivõrd tugevaks, et Mika Myllylä selle surve all murdus. Ei tohiks olla sinisilmne ega liiga salliv ja neil sportlastel pead silitada, aga samas tuleb arvestada sellega, et kusagil on mingi psüholoogiline piir, mida võibolla ei tasu ületada."

Saatele pani ilusa punkti kahekordne kreeka-rooma maadluse maailmameister ja olümpiahõbe Heiki Nabi, kes ütles, et dopingu tarvitamine on kinni mõtteviisis. "Toon võrdluse: kui tänaval on prügi maas, kas ma tõstan selle üles ja panen prügikasti? Sama on spordis. Dopingut kasutan või ei kasuta? Ongi kõik! Su mõttemaailm peab olema: ma selle juurde üldse ei lähegi, see pole üldse variant. Lihtne! Siin polegi rohkem midagi arutada. Nii ongi elus! Asju tuleb teha ausalt," rääkis Nabi.

Loe rohkem arvamusi otseblogist: