Ajalehe Krone Zeitung teatel andis Preidler end pühapäeval Grazi linnas ise üles ning on juba ka ajakirjandusega suhelnud.

"Ma tegin dopinguülestunnistuse. Ma lasin oma verd välja võtta, aga ei pannud seda kunagi sisse tagasi. Kuid juba selline mõte ja soov on kuritegu," ütles Preidler ajalehele.

"Viimased päevad on olnud õudusunenägu. Ma ei saanud enam magada ega süüa. Ma ei tea, kas mind nüüd süüdi mõistetakse. Ma ei tea, mida see dopingutohter on rääkinud. Aga ma ei saanud enam selle saladusega elada."

Küsimusele, kuidas tema kolmapäeval Erfurdist kinni nabitud ja viimaste andmete kohaselt hetkel Müncheni vanglas viibiva Mark Schmidtiga ühendust sai, vastas Preidler: "Need inimesed tulevad ise sinu juurde ja valivad su välja. Kõik mu edulood, nende hulgas ka Giro d'Italia, olid puhtad. Ma olin ilma dopingutagi hea ega teinud kunagi mingeid trikke."

Millal sa selle sammu astusid? "Alles hiljuti. See oli kindlasti mu elu suurim viga. Vabandan kõigi ees, kes end nüüd petetuna tunnevad. Mul on kahju!"

Mis sinust edasi saab? "Sotsiaaselt olen ma praegu läbi. Eelolevad nädalad saavad olema minu jaoks rasked. Aga ma ei tea teiste sportlaste nimesid. Ma kujutan ette, et ees ootab rahvusvaheline maavärin."