Pärast tänast meeste 15 km suusasõitu sai Soome ajaleht Ilta-Sanomat telefoniteel kätte ka Andrease isa Andrus Veerpalu, ühtlasi samuti vahistatute sekka kuulunud Kasahstani suusataja Aleksei Poltoranini treener, kes andis neile napi kommentaari.

"Ma ei tea. Ei saa vastata," sõnas Veerpalu küsimusele, kas üks vahistatud suusatajatest on tema poeg Andreas.

Küsimusele, mis ta arvab kahe eestlase - Tammjärve ja Andreas Veerpalu - eemalejäämisest tänasest sõidust, vastas Veerpalu: "Ma tõesti ei tea, mida öelda. Praegu on pisut halb aeg rääkimiseks."

Pärast seda lõpetas Veerpalu kõne. Eesti Päevaleht ja Delfi ei ole Andrus Veerpalu telefoni teel kätte saanud.

Suusaalade maailmameistrivõistlustel Seefeldis puhkes täna suur dopinguskandaal - Austria ja Saksamaa ametivõimude ühisoperatsiooni käigus koodnimega "Aadrilaskmine" vahistati kokku üheksa inimest, neist viis sportlast, sealhulgas ka Eesti koondislased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. Kinni peeti ka Kasahstani suusakuulsus Aleksei Poltoranin, kelle juhendajateks Andrus Veerpalu ja Mati Alaver.

Seefeldis pärastlõunal toimunud pressikonverentsil avaldasid ametivõimud, et haarang oli osa "juba aastaid ülemaailmselt tegutsenud võrgustiku" vastasest uurimisest. Rahvusvahelise meedia andmetel on uurimise keskmes Austria arst Mark Schmidt, kes laiemale avalikkusele sai tuntuks 2008. aastal jalgrattureid puudutanud veredopinguskandaaliga.

Viis vahistatud sportlast olid kohaliku prokuröri ja politsei sõnul puutunud kuritegeliku võrgustiku liikmetega kokku nii enne MMi kui ka MMi ajal. Üks sportlasel oli isegi vahistamise ajal olnud nõel veenis.

Kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu ja tema toonane treener Mati Alaver on ise olnud dopinguskandaali keskmes, kui Veerpalu andis 2011. aastal positiivse dopinguproovi. Kaks aastat hiljem vabastas Rahvusvaheline Spordikohus ta siiski süüst, leides, et kasvuhormooni testi piirmäärad polnud proovi võtmise ajal veel piisavalt teaduslikult fikseeritud.