Jääpurjetamise Eesti meistrivõistlused algasid reedel regati avamisega Reiu rannas. Purjetamisolud olid suurepärased, päike paistis, tuult oli 4-6 m/s, jää oli puhas, kõva ning kergelt krobeline. Esimene start oli kell 12 ning päeva jooksul jõuti pidada igas klassis 4 võistlussõitu.

Pärnu laht on lisaks jääpurjetajatele meelispaik ka kalameeste seas, kes olid puurinud ja saaginud palju auke jäässe ning üleliigne “sodi” oli kuhjatud jääle, mis oli ka läbi külmunud. See tegi purjetamise ohtlikuks ning silmad tuli hästi lahti hoida õnnetuste vältimiseks. Ööl vastu laupäeva ning ka laupäeva hommikul sadas maha palju lund ning tugev tuul kuhjas jääle hanged kõrgusega kuni 10cm. Algselt kella 10-ks plaanitud start lükkus edasi kella 14-ni, kuna sadu ning pinnatuisk piirasid nähtavust niivõrd et turvalist võistlust ei oleks olnud võimalik pidada.

Laupäeval peeti lõpuks raskete olude kiuste neli võistlussõitu. Päev tõi üldtulemustesse suured muutused, mille põhjustasid varustuse lagunemine ning mitu väga ränka õnnetust, kus lõhuti neli kelku. Enamus purjetajaid pääsesid vaid ehmatusega. Küll aga tuli üks meestest viia erakorralise meditsiini osakonda. Õhtuks selgus, et temagi on õnnega koos ning pääses vaid kergemate traumadega. Pühapäeval ei tahtnud ilmataat meiega koostööd teha ning tervet Pärnu lahte kattis paks udu. Nähtavus oli umbes 400m. Päeva esimest starti lükati edasi kuni otsustati halva nähtavuse tõttu võistlused lõpetada. Nii selgusid Eesti meistrid reedeste ja laupäevaste kaheksa sõidu kokkuvõttes.

Noorte jääpurjekal Ice-Optimist oli teistest üle Georg Paomees Saaremaa Merispordi Seltsist. Hõbemedali vääriliselt purjetas Lisbeth Taggu Pärnu Jahtklubist ja pronksile seilas end Angeliina Maria Isabel Õunap samuti Pärnust.

DN klassi Eesti meistri tiitli võitis Mihkel Kosk Pärnu Jahtklubist. Teise koha tulemuse tegi lätlane Artis Berzins ning kolmandaks tuli samuti lätlane Gatis Graudums. Eesti meistrivõistluste hõbeda võitis Joonas Kiisler Haapsalu Jahtklubist ja pronksi Vaiko Vooremaa Kalevi Jahtklubist. Juunioridest on värskeks tiitliomanikuks Melvin Aasav Tallinna Jahtklubist Saaremaa jääpurjetajate Daniel Rüüteli ja Joosep Lausi ees.

Kahemehe jääpurjekal Monotüüp-XV kuuluvad kuldsed medalid Olev Oolupile – Andrus Padule Jahtklubist Dago. Hõbeda said Ott Kolk - Juhan Kolk Saaremaa Merispordi Seltsist ning pronksmedalid riputati kaela sama klubi meestele Indrek Aavikule – Siim Valgrele.