Sundby proovis veel viimasel tõusul rünnata ja sai ka korraks veidike eest, kuid karjääri esimene individuaalne kuldmedal jäi siiski endiselt unistuseks. 34-aastane Sundby on kahekordne maailmameister ja kahekordne olümpiavõitja, kuid kõik tiitlid on tulnud võistkonnavõistlustel.

Individuaalselt on Sundby võitnud nüüd viis MM-medalit, millest kolm on hõbedased ja kaks pronksised. Olümpialt on tal üks individuaalne hõbe ja üks pronks.

30-aastase Röthe jaoks oli see karjääri esimeseks individuaalseks MM-tiitliks. Norra 4x10 km teatevõistkonnas võitis ta kuldmedali 2013. aasta Val di Fiemme MM-il.

Parima eestlasena sai Karel Tammjärv 27. koha. Tegemist on eestlaste senise parima kohaga Seefeldi MM-il. Muuhulgas õnnestus Tammjärvel edestada ka Johannes Hösflot Kläbot. Täiesti kustunud värske sprindi maailmameister leppis 30. kohaga.

Eestlastest oli täna stardis veel kaks meest: Andreas Veerpalu oli eelviimane lõpetaja ning sai 57. koha, Kaarel Kasper Kõrge võeti aga ringiga maha.

Tulemused finišis: 1. Röthe 1:10.21,8, 2. Bolšunov +0,1, 3. Sundby +0,7, 4. Niskanen +12,3, 5. Parisse +20,7, 6. Harvey +58,9, 7. Musgrave +1.00,3, 8. Backscheider +1.03,6, 9. Sergei Ustjugov +1.09,4, 10. Burman +1.12,8 .... 27. Tammjärv +4.02,1, 57. Veerpalu +9.55,5, Kõrge võeti ringiga maha.

Enne võistlust:

Eestlaste lootused on peamiselt seotud Karel Tammjärvega, kelle jaoks on tegemist MM-i ühe peadistantsiga.

Medalimängus hakkab heitlus käima eelkõige venelaste ja norralaste vahel. Seefeldis juba sprindis maailmameistriks kroonitud norralane Johannes Hösflot Kläbo läheb jahtima lisa.

Norralaste väest tulevad rajale veel Sjur Röthe (nr. 3), Martin Johnsrud Sundby (4) ning Emil Iversen (11). Venelastest on võistlustules Aleksandr Bolšunov (2), Andrei Melnitšenko (6), Jevgeni Belov (7), Denis Spitsov (8) ning Sergei Ustjugov (9).

Kõrgesse mängu soovivad kindlasti sekkuda ka soomlane Iivo Niskanen (5), šveitslane Dario Cologna (14) ning Kashastani esindaja Aleksei Poltoranin (16).

Kokku on suusarajale minemas 74 meest. Sõit algab kell 13.30. Delfi Sport hoiab lugejaid sündmuste käiguga kursis.