Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõokese sõnul on terviseradadele oodatud kõik Eestimaa inimesed. „Tähtsust ei oma vanus, liikumisviis ega tempo. Oluline on tulla üksi või koos perega terviserajale, teha värskes õhus tiir või kaks ning liikumisest rõõmu tunda. Palume oma läbitud distants ka meie kodulehel registreerida, et saaksime pühapäeva õhtul liita kõigi eestimaalaste liigutud meetrid ja kilomeetrid kokku ning vaadata, mitu tiiru ümber maakera jõudsime vabariigi sünnipäeval peale teha,“ ütles Lõoke.

Alates tänasest viivad terviseradadel tasuta suusatunde läbi vabatahtlikud treenerid, kes annavad nõu suusatehnika ja varustuse kohta. Täna, kolmapäeva õhtul kl 18-20 on treenerid rajal Pirital, Nõmmel, Tehvandil, Tähtveres, Tädul, Ebaveres ja Palal. Järgmistel päevadel lisanduvad veel Türi, Aravete, Holstre-Polli, Põltsamaa Kuningamäe, Haanja, jt rajad. Teiste seas on vabatahtlikena väljas suusataja Algo Kärp, SA Eesti Terviserajad nõukogu esimees Rait Pallo, Priit Ailt, Hanna-Brita Kaasik, Raido Rohi, Kail Piho, CFC Spordiklubi Jaak Mae Suusakooli treenerid Ave Ojasoon, Anna-Liis Kulpas, Alvar Andres Virkus ja paljud teised vabatahtlikud. Suusatrennide kohta leiab infot Facebookis sündmuse lehel: http://bit.ly/etr24_02.

“Suusatalv pole veel lõppenud ja üritame vabatahtlike suusatreeneritega koos anda inimestele üle Eesti head suusanõu varustuse ja tehnika osas, et edasised suusatamised tooksid rohkem rõõmu. Soovitan kindlasti algajatel harrastajatel võimalus ära kasutada,” ütles Eesti Terviserajad SA juhataja Alo Lõoke.

Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas Eesti Terviseradade kodulehel www.terviserajad.ee. Kui terviserajal käidud, tasub oma läbitud distants kodulehele sisestada. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke terviseradu, näiteks parkides ja metsades liigutud kilomeetrid.

Eestis on üle saja terviseraja, kus saab joosta, käia, suusatada, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka discgolfi mängida või uisutada. Meelepärase sportliku tegevuse leiab igaüks. Terviseradade kasutamine on tasuta ning ka aega pole vaja broneerida – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga.

24. veebruaril toimuvad mitmetel terviseradadel eriüritused ja pakutakse kuuma teed. Toimuvad Narva Suusasõit, Madisepäeva Suusasõit Aravetel, matkad Pirital, Tõrvas, Tamsalus ja paljudes teistes kohtades.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid