Eesti spordisõbrad ilmselt teavad, et omal ajal noppis MM-tiitleid Kaija Parve. Seitsmest MM-tiitlist kaks tulid individuaaldistantsidel ning ülejäänud viis NSVL-i teatevõistkonna koosseisus. Kõik Parve medalivõidud jäävadki 1980-ndatesse ehk tema autasud said võidetud NSVL-i koondise dressis.

Laskesuusatamise MM-ide ajaloos on Eesti koondisel siiski üks medal kirjas. Tegemist on pronksise medaliga 1992. aasta Novosibirski MM-ilt. Eesti tõusis poodiumi kolmandale astmele 20 km pikkuses meeskonnasõidus.

Toonase sõidu võitis SRÜ, teise koha sai Norra ning kolmandana üle finišijoone tulnud Eesti koondise ridadesse kuulusid Aivo Udras, Hillar Zahkna, Urmas Kaldvee ja Kalju Ojaste.

Tänapäeval meeskonnasõitu enam kavas ei ole. MK-sarjast kadus see formaat 2004. aastal. Tegemist oli võistlusega, kus neljaliikmeline võistkond läks koos rajale. Kaks sportlast pidid tegema oma laskmised lamades asendis ja ülejäänud kaks püsti. Trahviringide korral pidid ringid läbima sportlased, kes ei olnud parasjagu laskmisega seotud. Trahviringi pikkuseks oli 150 meetrit.

Lisaks pidid ühe võistkonna liikmed jõudma lasketiiru koos. Koos tuli läbida ka rada ning finišis tohtis tiimi esimest ja viimast lahutada maksimaalselt 15 sekundit. Kui vahe oli suurem, siis lisandus meeskonna koondajale üks minut.

Kui Eesti koondise ainus medal pärineb 1992. aastast, siis medalile oldi lähedal 2003. aastal. Toona Hantõ-Mansiiskis toimunud MM-il oli Eesti teatemeeskond Janno Prants, Dimitri Borovik, Roland Lessing ja Indrek Tobreluts kinni pronksmedalites. Kõik läks kaduma aga viimases lasketiirus.

Tobreluts oli viimases tiirus saanud neli esimest märki alla, kuid viimase märgi tabamiseks ei piisanud ka neljast järele jäänud kuulist. Nii langes Eesti kolmandalt kohalt lõpuks üheksandale positsioonile.

Eestile justkui käeulatuses olnud pronksmedali sai lõpuks endale Valgevene. Kahel kõrgemal positsioonil lõpetasid Saksamaa ja Venemaa.

Nii on Eesti koondis laskesuusatamise MM-ide kõigi aegade medalitabelis ühe pronksmedaliga jagamas 26.-27. kohta. Üks pronksmedal on kirjas ka Horvaatial.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid